U UZBUDLJIVOM FINALU US OPENA NOVAK POBEDIO MEDVEDEVA 3:0

(10.9.2023) – Novak Đoković je sa 3:0 (6:3, 7:6, 6:3) savladao Danila Medvedeva i po četvrti put osvojio US Open.

Neverovatan tenis i više od tri sata borbe – srpski teniser je odigrao finale za pamćenje, osvojio 24. Grend slem i sada ima dva više od Rafaela Nadala, dok se izjednačio sa Margaret Kort, dosadašnjom apsolutnom rekorderkom.

Novak je u drugom gemu prvog seta oduzeo servis ruskom teniseru, prednost brejka je sačuvao do kraja i poveo je u meču.

Teniseri su u drugom setu osvajali gemove na svoje servise, Đoković u sedmom gemu nije iskoristio brejk loptu, a Medvedev u osmom. Đoković je u 12. gemu, u kome su u više navrata teniseri imali duge razmene udaraca, spasio brejk i set loptu i izborio je taj-brejk. Nekoliko gemova trajalo je više od deset minuta.

Medvedev je poveo sa 3:1 i 5:4, ali je Đoković zatim uzeo tri poena za 7:5 i 2:0 u setovima.

Uoči trećeg seta Medvedev je tražio pomoć fizioterapeuta zbog problema sa levim ramenom, a Đoković je otišao do svlačionice. U nekim trenucima drugog seta Novak je izgledao iscrpljeno, ali je prebrodio krizu.

Srpski teniser je u četvrtom gemu trećeg seta napravio brejk i poveo sa 3:1, naredni gem je odigrao loše i izgubio je gem na svoj servis, ali je odmah vratio brejk za 4:2 i poveo je sa 5:2.

Medvedev je potom osvojio gem na svoj servis, iako je gubio 0:30, a zatim je Đoković servirao za pobedu, osvojio je gem i 24. Grend slem titulu.

Bio je ovo 15. međusobni duel Đokovića i Medvedeva, srpski teniser vodi sa 10:5 i revanširao se Rusu za poraz u finalu Ju Es Opena 2021. godine.

Đoković je kao 36-godišnjak najstariji šampion Ju Es opena u muškoj konkurenciji.

Posle meča Novak je obukao majicu Mamba forever, u čast njegovog prijatelja Kobija Brajanta koji je nosio broj 24 u Lejkersima.