UB U OSMINI FINALA PROTIV JEDINSTVA-ELIMINISAN ŠAFHAUZEN POSLE ZLATNOG SETA

Odbojkašice Uba igraće u osmini finala Kupa izazivača 2023. protiv Jedinstva iz Stare Pazove. Ub je večeras u Šafhauzenu eliminisao švajcarski Kanti Šafhauzen u šesnaestini finala posle trijumfa u „zlatnom setu“ sa 18:16, posle 23 minuta igre.

U regularnom toku revanš utakmice šesnaestine finala Kupa izazivača 2023. Kanti Šafhauzen je pobedio sa 3:1, po setovima 26:24, 25:18, 18:25 i 25:22, posle 98 minuta igre.

U prvoj utakmici odigranoj u Ubu, Ub je pobedio Šafhauzen sa 3:0 (25:20, 25:15, 25:17).

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Ub će u osmini finala Kupa izazivača 2023. igrati protiv Jedinstva iz Stare Pazove. Prvi meč će se odigrati 11. januara u Staroj Pazovi, a revanš 18. januara u Ubu.