UBEDLJIVI LEJKERSI VODE SA 2:1 PROTIV VORIORSA

(7.5.2023) – Košarkaši Majamija poveli su sa 2:1 protiv Njujorka u polufinalu Istoka u NBA ligi, pošto su pobedili sa 105:86.

Posle izostanka zbog povrede zgloba, sjajni Batler se vratio na parket i predvodio Majami sa 28 poena, četiri skoka i tri asistencije. Maks Strus postigao je 19 poena, Bem Adebajo 17 poena uz 12 skokova, a Kajl Lauri 14 poena.

Majami je već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost, koja je najviše išla do +22 u poslednjem kvartalu.

Nikola Jović je dobio šansu u poslednjem minutu i tako debitovao u plej-ofu.

U ekipi Njujorka Džejlen Branson bio je najefikasniji sa 20 poena, a imao je i sedam asistencija i šest skokova.

Naredna četvrta utakmica igra se u noći između ponedeljka i utorka.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su na svom parketu Golden Stejt rezultatom 127:97, u trećoj utakmici polufinala Zapadne konferencije.

Aktuelni šampion je odlično počeo susret i na kraju prve deonice imao je prednost od sedam poena, ali su domaći već u sledećoj stigli najpre do izjednačenja, a zatim i preokreta za vođstvo na poluvremenu 59:48. U nastavku su domaći u još jačem ritmu povećavali razliku i na kraju slavili sa 30 poena razlike.

Najveći doprinos kod domaćih dali su Entoni Dejvis sa 25 poena i 13 skokova, kao i Lebron Džejms sa 21 poenom i po osam asistencija i skokova, a kod domaćih Stef Kari sa 23 poena.

Tim iz Los Anđelesa tako je došao do novog vođstva u seriji, a naredni meč igra se na istom mestu u četvrtak ujutru u 4 sata.