UKRAJINA POSLE PREOKRETA BOLJA OD “ORLIĆA”

(6.9.2024) – Mlada reprezentacija Srbije poražena je od Ukrajine u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. rezultatom 2-1 (1-1) nakon preokreta. Tim naših fudbalera, sačinjen od igrača koji pripadaju generaciji 2004/5. bio je u najmanju ruku ravnopravan rival naspram domaćina, što je pokazatelj da je budućnost mlade reprezentacije svetla, uprkos večerašnjem rezultatu.

Izabranici Ljubinka Drulovića odlično su otvorili meč, pošto je nakon dobrog centaršuta posle kornera pred golom Ukrajine najbolji u skoku bio Samed Baždar i doveo Srbiju u vođstvo. Igrao se sedmi minut igre.Srbija je napadala, bila konkretan i ravnopravan rival, uprkos činjenici da je naš tim sačinjen od momaka generacije 2004/5. Međutim, Ukrajina je iskoristila jednu od nekoliko prilika u prvom delu i golom Vološina poravnala rezultat u 34. minutu igre. Na poluvreme se otišlo rezultatom 1-1, iako je Samed Baždar u poslednjim minutima prvog dela igre pokušao odličnim šutem sa distance. Sadržajan je bio i početak drugog dela igre, kada je odličnu akciju domaćih kraj aut linije zaustavio golman Lijeskić, a na drugoj strani zapretio je Vukičević snažnim udarcem sa vrha šesnaesterca. Ukrajina je stigla do preokreta golom Jarmoliuka sa bele tačke u 58. minutu. Do kraja meča naš tim je imao nekoliko solidnih prilika da izjednači, posebno u samoj završnici, ali je rezultat ostao nepromenjen. Srbija narednu utakmicu igra u Bakuu 10. septembra protiv selekcije Azerbejdžana.