USPEŠMA GENERALNA PROBA, SRBIJA BOLJA OD POLJSKE

(19.7.2024) – Ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u poslednjoj utakmici na Memorijalu „Agata Mruz Olševska“, koji se organizuje u čast preminule poljske reprezentativke. Srbija je večeras nadigrala domaćina turnira, Poljsku, sa 3:1, po setovima 17:25, 25:21, 25:15 I 25:19, posle 97 minuta igre.

Iako je Poljska prilično lako osvojila prvi set i nagovestila da će pokušati da ostvari ubedljivu pobedu, seniorke Srbije su imale drugačije planove. Najpre su sredinom drugog seta uspele da poravnaju rezultat, da bi u trećem i četvrtom u potpunosti nadigrale domaćina i pobedom okončale pripremni turnir.

Povratak u Beograd je planiran za subotu, 20. jul, a put u Pariz za utorak, 23. jul.