PODELA BODOVA PRED PUNOM “MARAKANOM”, JANG BOJS ZADOVOLJNIJI!

(4.10.2023) – U okviru drugog kola grupne faze Lige šampiona, Crvena zvezda dočekuje ekipu Jang Bojsa. Crvena zvezda slavi jubilej- 100. utakmica u Ligi šampiona i nekadašnjem Kupu šampiona. Naš prvak je u prethodna četiri meča sa Jang Bojsom jednom slavio i tri puta odigrao nerešeno. Glavni arbitar meča je Vilijam Kolum iz Škotske, a treneri obe ekipe su se opredelili za sledeće sastave:

Kao po običaju navijači su priredili fenomenalnu koreografiju na sve četiri tribine.

Crvena zvezda

Glazer- Mijailović, Dragović (k), Điga, Rodić- Stamenić, Hvang, Ivanić, Mitrović- Bukari, Ndiaje.

Jang Bojs

Raćopi- Garsija, Benito, Kamara (k), Janko- Ugrinić, Nijase, Maleš- Monteiro, Iten, Elia

(Photo by Marco Mantovani – UEFA/UEFA via Getty Images)

U četvrtom minutu viđena je prva šansa na meču. Darijan Maleš uputio je udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko prečke.

Bukari već u sledećem napadu sjajno centrira sa desne strane, na odbijenu loptu naleće Hvang, šutira, a na petercu Ndiaje petom pokušava da matira golmana gostujuće ekipe, koji sjajno reaguje.

Viđen je i prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Ndiaje zbog starta na sredini terena. Prilično bespotrebno.

Sjajna prilika za crveno- bele u 20. minutu. Bukari je sa centra uposlio Ivanića koji je kroz sredinu krenuo ka golu, ali je sam sebi dao jak pas i lopta je završila kod golmana gostiju.

U 23. minutu Garsija centrira, ali Monteiro šutira daleko od gola. Odmah nakon toga, Ivanić je dva puta ubacio loptu sa levog boka, ali je odbrana Švajcaraca dobro intervenisala.

Opasan udarac sa distance u 27. minutu uputio je levi bek Garsija, Glazer izbija u korner.

1:0 !!! U 35. minutu Bukari je fantastično povukao kontru po desnoj strani, prevario driblingom čuvara i šutirao, a na loptu natrčava Ndiaje i sprovodi je u mrežu. Pomoćni sudija je podigao zastavicu, a kolege iz VAR sobe su konstantovale da ofsajda nije bilo.

41. minut donosi novu šansu pred golom Glazera, loptu sa levog boka ubacio je Garsija, a glavom sa pet metara šutira Iten- Glazer je bio na pravom mestu.

45. minut donosi još jednu radost “delijama”, ali kratkog daha. Ivanić ponovo sjajno upošljava Bukarija, ovaj zaobilazi golmana i pogađa za 2:0! Ponovo je pomoćni sudija podigao zastavicu, a iz VAR sobe su samo potvrdili da je Bukari bio u ofsajdu prilikom ubacivanja.

Novi žuti karton viđen je u petom minutu nadoknade prvog dela. Dobija ga Mirko Ivanić. Minut kasnije Jang Bojs opasno preti, šutem sa desnog boka, ali je Glazer ponovo nesavladiv.

1:1 !!! Drugo poluvreme nije pošteno ni počelo, Jang Bojs već posle tri minuta uspeva da poravna rezultat, a strelac je Filip Ugrinić na odličan pas Monteira. Samo minut kasnije gosti ponovo opasno prete iskosa sa desne strane, sa nekih 14 metara šutira Iten, Glazer ponovo spašava crveno- bele. Bio je to već 12 udarac ka golu domaćina od toga peti u okvir gola.

U 52. minutu golman Jang Bojsa glavom interveniše ispred Ivanića i otvara kontru za svoju ekipu. Dobar centaršut, Iten spušta glavom na ivicu šesnaesterca, usledio je jak udarac visoko preko gola.

Još jedan poništeni gol, drugi po redu za Crvenu zvezdu videli smo 53. minutu. Posle velike gužve, šutirao je Hvang, a na loptu je natrčao Ndiaje i sproveo je u mrežu. Pomoćni sudija ovoga puta opravdano diže zastavicu.

Hvang u 57. minutu dobija žuti karton, zbog povlačenja sa leđa.

VAR ponovo asistira škotskom arbitru koji pokazuje na belu tačku u 58. minutu, pošto je u kanznenom prostoru Điga nespretno odigrao rukom. Glazer je pročitao nameru Itena, ali je lopta završila iza njegovih leđa za potpuni preokret- 2:1.

Morao je Bahar odmah da reaguje, umesto Rodića na teren ulazi Olanjinka. Ide napad Crvene zvezde odmah po izmeni, Stamenić upućuje udarac sa ivice kaznenog prostora pravo u golmana Švajcaraca.

Veznjak gostiju, Maleš u 63. minutu dobija žuti karton zbog oštrog starta. Iz istog razloga škotski sudija u sledećem napadu kažnjava i Osmana Bukarija.

Photo by Marco Mantovani – UEFA/UEFA via Getty Images)

Kako na tribinama, tako i na terenu oseća se nervoza među domaćim igračima. U 73. minutu Mijailović dobija novi žuti karton, sledi čarka zbog koje javne opomene dobijaju Kamara i Dragović.

Menja i Rafael Viki, strateg Jang Bojsa. U 75. minutu iz igre izlaze Maleš i Iten, a na terenu su Čaiva i Ganvula.

Novi promašaj Crvene zvezde, sa desne strane centrira Mijailović, Katai dobro šutira glavom sa nekih osam metara, ali lopta ide tik pored leve stative gola Raćopija.

U 80. minutu novu izmenu vrši Bahar. Na teren šalje Krasoa umesto Ndiajea.

83. minut ponovo šansa za goste. Centaršut sa desne strane prihvata na glavu Gavula i šalje je iznad prečke gola Glazera.

2:2 !!! Osman Bukari donosi izjednačenje u 88. minutu. Dugo je trajala akcija Zvezde, sve dok Kraso nije proigrao Bukarija koji šutira u bliži ugao golmana Jang Bojsa i vraća Crvenu zvezdu u igru.

Na isteku regularnog dela, još jedan žuti karton za Švajcarce. Dobija ga Nijase.

Crvena zvezda u šestom minutu nadoknade ima dobru šansu, šutira Mijailović sa nekih 20 metara, ali pravo u Raćopija. Odmah u sledećem napadu iznenada šansa ukazala se Olanjinki koji izlazi sam pred gol gostiju, ali lob završava preko prečke, mada je sudija signalizirao nedozvoljenu poziciju.

U poslednji sekundama meča na centaršut Hvanga iz prve pokušava Katai, ali lopta završava u spoljnom delu mreže. Odmah potom sudija Kolum označava kraj meča. Čini se da je podela bodova sasvim realan ishod, mada gosti mogu biti zadovoljniji. Ova dva tima će svakako do kraja voditi borbu za treće mesto koje vodi u Ligu Evrope.

U drugom susretu grupe “G” , Mančester Siti je slavio u gostima protiv Lajpcig sa 3:1. Poveli su Englezi preko Fodena, na početku drugog dela izjednačio je Openda, a pobedu “građanima” pogotcima u samom finišu donose Alvarez i Žeremi Doku. Mančester Siti drži lidersku poziciju u grupi sa šest osvojenih bodova, Lajpcig ostaje na tri, dok su Crvena zvezda i Jang Bojs došli do prvog boda.