VAN DAJKU PONIŠTEN PRVI, ALI NE I DRUGI GOL U FINALU LIGA KUPA

(25.2.2024) – Liverpul je osvajio prvi trofej u sezoni i to Liga kup.

Odličan meč odigran je na Vembliju gde su se u finalu sastali Čelsi i Liverpul, a na kraju su izabranici nemačkog stručnjaka Klopa odneli pobedu 1:0 golom Virdžila van Dajka u 118. minutu utakmice. Holandski defanzivac odlično je reagovao na centaršut posle kornera, kada ni danas odlični Đorđe Petrović, nije mogao ništa da učini. Branio je srpski golman sve što je mogao, a Čelsi su na kraju koštali promašaji igrača iz navale.

Čelsi je prvi dao gol preko Sterlinga, ali je on poništen zbog ofsajda, kao i pogodak glavom Van Dajka.

U završnici prvih 90 minuta plavci su bili opasniji pa je Galager imao zicer i još jednu dobru priliku, ali je Keleher bio siguran.

I kada su svi očekivali jedanaesterce Cimikas je izveo korner, a Van Dajk je ponovo sjajno zahvatio glavom loptu i poslao je u dalji ugao golmana Petrovića, za veliko slavlje desetkovanog Liverpula koji je igrao bez Alisona, Arnolda, Salaha i Nunjeza.

Liverpul je najuspešniji klub u ovom takmičenju, koje se igra od 1961. godine, sa ukupno 10 trofeja, dok ih je Čelsi osvojio pet.