VAR DONEO POBEDU MAROKU DVA SATA PO ZAVRŠETKU MEČA

(24.7.2024) – Počeo je fudbalski muški turnir na Olimpijskim igrama i odmah na početku smo imali problematičnu utakmicu.

Maroko je igrao sjajno, vodio 2:0 protiv aktuelnog olimpijskog šampiona, ali su posle 16 minuta nadoknade Argentinci uspeli da izjednače na 2:2. Utakmica je toliko produžena zbog čestih upada navijača Maroka na teren i slikanja selfija, kao i valjanja po travi njhovih ljubimaca. Kada je Medina poravnao rezultat publika, to jest Marokanci, je opet poludela, letele su flaše i topovski udari, pa su igrači otišli u svlačionicu i činilo se da je to kraj.

Ali ne lezi vraže.

Zvanični spiker je u međuvremenu saopštio navijačima da napuste tribine. Dva sata posle u VAR sobi je pregledana situacija kod gola Argentinaca i utvrđeno je da je strelac Medina bio u minimalnom ofsajdu u momentu kada se aktivirao posle pogođene prečke saigrača. Meč je potom nastavljen, igrači su izašli da odigraju poslednja tri minuta meča pri rezultatu 2:1 za Marokance koji su u preostalom vremenu uspeli da sačuvaju mrežu i odnesu pobedu.

U drugom meču grupe B Irak je pobedio Ukrajinu 2:1.

U grupi C Španija – Uzbekistan 2:1 i Egipat – Dominikanska Republika 0:0.

U grupi A Novi Zeland – Gvineja 1:0 i Francuska – SAD 3:0.

U grupi D Japan – Paragvaj 5:0 i Mali – Izrael 1:1.