VATERPOLISTI SRBIJE IZGUBILI OD ŠPANIJE NA STARTU SVETSKOG PRVENSTVA

(17.7.2023) – Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije u prvom kolu grupe D Svetskog prvenstva u vaterpolu u Fukuoki 16:14.

“Delfini” su sjajno otvorili meč protiv glavnog favorita na turniru, a predvodio ih je Strahinja Rašović sa dva rana pogotka.

Španci su bili bez pogotka skoro četiri minuta na startu meča, ali onda je usledila velika serija 7:0 na krilima Alvara Granadosa u drugoj polovini prve i na startu druge deonice.

Od tog trenutka Srbija više nije uspela da stigne prednost rivala, iako je u nekoliko navrata prilazila na zaostatak od tri ili četiri gola.

Kada je stao njegov šut tu su bili Peron i Maljarah koji su održavali prednost, a Srbija je sve do sredine treće četvrtine mogla da se osloni samo na Rašovića.

Igra u napadu Srbije bila je spora, a u odbrani bez adekvatne markacije igrača na spoljnim pozicijama.

GRUPA D:

1. Crna Gora 2
2. Španija 2
3. Srbija 0
4. Južna Afrika 0

Po sistemu takmičenja pobednici grupa će direktno obezbediti plasman u četvrtfinale, dok će drugoplasirani i treći na tabeli nastaviti nadmetanje kroz osminu finala.

Dva najbolja tima na prvenstvu, uz medalje, obezbediće i učešće na Olimpijskim igrama u Parizu iduće godine.

Srbija u narednom kolu igra protiv Južne Afrike u sredu, 19. jula.

IZVOR: MERIDIAN SPORT, RTS