VATERPOLISTKINJE POSLE PREOKRETA PORAŽENE OD HRVATSKE

(8.1.2024) – Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Ajndhovenu, pošto je nakon velike borbe izgubila u osmini finala od Hrvatske rezultatom 11:8.

Srpske vaterpolistkinje imaju za čim da žale, pošto su samo deset minuta pre kraja utakmice vodile 7:4. Srbija je do sredine treće četvrtine igrala jako dobro na obe strane bazena. Predvođena sjajnom Anom Milićević i zahvaljujući dobroj igri na dva metra, Srbija je u prvoj četvrtini povela 3:1, potom je tu prednost održavala i tokom druge četvrtine, da bi prvi put tri gola razlike stekla odmah na otvaranju drugog poluvremena (7:4). Međutim, posle šest minuta bez golova, Hrvatice su se sa dva brza pogotka vratila u meč, a zatim su na startu četvrte četvrtine došle i do potpunog preokreta.