VEČITI POBEDILI SA PO 3:1 PRED DERBI

(2.3.2024) – Danas su odigrane tri utakmice 23. kola Superlige Srbije u fudbalu.

Javor i Vojvodina su remizirali 2:2 u Ivanjici.

Prvi pogodak na meču dao je Kejleb Zejdi, zimskog pojačanje na poziciji napadača, a kada je posle 10 minuta igre u nastavku Andrija Radulović duplirao prednost delovalo je da će Vojvodina lako doći do pobede. Za iznenađenje su se postarali najpre Radivoj Bosić efektnim pogotkom u 65. minutu, da bi mladi Lazar Micić samo osam minuta kasnije doneo poravnjanje. Vojvodina već pet utakmica u domaćem prvenstvu ne zna za trijumf.

Derbi kola u Bačkoj Topoli u potpunosti je opravdao taj epitet, izabranici Vladana Milojevića savladali su TSC na teškom gostovanju – 3:1, ali zabrinuti dočekuju Večiti derbi narednog vikenda zbog povreda Dragovića, Spajića i Lučića..

Srpskog šampiona u vođstvo je doveo Gelor Kanga u 36. minutu, posle igranja Miloša Vulića rukom u kaznenom prostoru. da bi u 62. minutu Miloš Pantović udarcem glavom poravnao na 1:1. Samo dva minuta kasnije Bukari ekspresno vraća prednost posle pasa Kange, u samom finišu meča Antonić je skrivio jedanaesterac, a Hvan rutinski pogodio mrežu i tako postavio konačnih – 3:1.

Četvrtu, verovatno i najlakše izvojevanu pobedu ovog proleća, ostvarili su izabranici Igora Duljaja protiv Železničara 3:1.

Već u sedmom minutu Kalulu je precizno pronašao Sameda Baždara i to je bilo 1:1. U 20. minutu Konatar je proigrao Kneževića koji je odlično centrirao, a na drugoj stativi se najbolje snašao bivši levi bek Crvene zvezde Stefan Hajdin – 1:1. Devet minuta kasnije Baždar je asistirao Nathu za 2:1, a konačan reziultat je postavljen u završnici prvog poluvremena. Baždar je fauliran u kaznenom prostoru, a nakon video analize dosuđen je kazneni udarac. Loptu je na belu tačku namestio Natho i postigao deveti ovosezonski gol za 3:1.