VELS IZVUKAO BOD PROTIV HRVATA U 93. MINUTU

(25.3.2023) – Nastavljaju se utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

U A grupi videli smo dve ubedljive pobede domaćina.

Škotska je u Glazgovu savladala selekciju Kipra sa 3:0.

U 21. minutu precizan je bio Džon Mekgin, a potom se u finišu meča dva puta u strelce upisao Skot Mektominej, i to u 87. i 93. minutu.

Španija je u sličnoj utakmici pobedila sa 3:0 Norvešku. Prvi gol dao Olmo u 13, pa je Hoselu u završnici pogađao u 84. i 85. minutu. Gosti su igrali bez povređenog Halanda.

U grupi D Turska je bila bolja od Jermenije u Jerevanu sa 2:1.

Jermenija je povela u 10. minutu autogolom Kabaka, rezultat u 35. minutu je izjednačio Kokču, a pobedu gostima donosi Akturkoglu u 64. minutu.

U okviru ove grupe u Splitu, Hrvatska je rano povela preko Kramarića u 28, da bi Vels izvukao bod golom Broudheda u 93. minutu.

Švajcarska je večeras u Novom Sadu pobedila selekciju Belorusije sa 5:0, u utakmici prvog kola Grupe I.

U prvom poluvremenu tri gola je postigao Renato Štefen u četvrtom, 17. i 29. minutu, a u nastavku Granit Džaka u 62. i Zeki Amduni u 65. minutu.

U okviru iste grupe Izrael i tzv. Kosovo su odigrali nerešeno 1:1 u Tel Avivu, a Rumunija je pobedila u Andori sa 2:0.