VICEŠAMPIONU SVETA MNOGO SUV BARUT, HRVATSKA BEZ REŠENJA ZA MAROKANCE

Aktuelni je vicešampion sveta Hrvatska. I po gotovo svim parametrima je bila apsolutni favorit u meču sa Marokom. Samo što joj je danas bio mnogo suv barut i nikako nije mogla da nađe rešenje za Afrikance – 0:0!

Bez obzira na to što utakmica nije obilovala golovima bila je veoma zanimljiva, puna dešavanja i tempa. Istina, sa ne tolikim brojem prilika, ali svakako da nije bilo nimalo dosadno.

Mogla je Hrvatska da povede već u 17. minutu. Iskoristio je fudbaler Totenhema Ivan Perišić grešku odbrane Maroka koja je slabo iskomunicirala. Presekao je pas, uzeo loptu i raspalio sa nekih 30 metara malo iznad prečke…

Odmah potom je Maroko probao da uzvrati. Hakim Ziješ se izborio za priliku da ubaci loptu u kazneni prostor i samo nekoliko sekundi je nedostajalo da En Nesiri smesti loptu u mrežu.

Sve do finiša prvog dela igre nije bilo ozbiljnih dešavanja vrednih pomena. Ukazala se onda najbolja prilika kojom je Hrvatska mogla da dođe do prednosti.

Fudbaler koji ima možda i ponajbolji centaršut u Bundesligi, Borna Sosa je centrirao i pronašao Nikolu Vlašića koji je imao zicer. Istakao se Jasin Bono fantastičnom reakcijom!

Usledio je nedugo potom novi pokušaj Hrvata. Ovog puta Modrića koji je u samoj nadoknadi prvog poluvremena iz izgledne situacije šutirao daleko preko gola.

Bio je nešto inferiorniji Maroko od Hrvatske. Tome najbolje u prilog govori i činjenica da su tek u 51. minutu prvi put šutirali u okvir gola vicešampiona sveta.

Usledio je i peh za afričku selekciju koja je ostala bez Nusaira Mazrauija koji je na nosilima zbog povrede morao da napusti teren!

Istakla se i druga zvezda Maroka Ašraf Hakimi koja je uputila pravu bombu iz slobodnog udarca. Jedva je to Livaković zaustavio, morao je da boksuje loptu koja je išla kao pravo topovsko đule.

Hrvatska nije imala sreće kada je u 72. minutu umalo Jusuf en Nesiri postigao autogol. Veoma je malo falilo da konačno vidimo loptu u mreži tada…

Na kraju je Hrvatska malo i razočarala pošto je utisak da je propustila dobru šansu da već u uvodu Mundijala stekne zalihu za prolazak u nokaut fazu takmičenja.

IZVOR: MERIDIANBETSPORT