VOJVODINA NA PENALE SAVLADALA GRAFIČAR U KUPU SRBIJE

U poslednjoj utakmici 1/16 finala Kupa Srbije na beogradskoj “Marakani” sastali su se Grafičar i Vojvodina. Malo je falilo da dođe do velikog iznenađenja, ali se Vojvodina ipak preko jedanaesteraca plasirala u osminu finala.

Prvoligaš je poveo golom Mituljikića u 48. minutu, a Novosađani su izjednačili četiri minuta pre kraja. Čumić je kroz noge golmana Manojlovića iskosa sa leve strane poslao loptu u mrežu za 1:1.

Golman Vojvodine Nikola Simić postao je junak ovog meča, obranio je sva tri penala igrača Zvezdine filijale, RadojevićaBubanje i Bajića.

Žreb za osminu finala Kupa Srbije održaće se 3. novembra u prostorijama FSS.

Na izvlačenju nosioci će biti: Crvena zvezda, Čukarički, TSC, Radnički (Niš), Napredak, Spartak, Radnik, Vojvodina.

U slabijem šeširu su: Kolubara, Metalac, Novi Pazar, Mladost GAT (NS), Železničar, IMT, Radnički (Sremska Mitrovica), Radnički (Novi Beograd).

Utakmice osmine finala na programu su 9. novembra, osim susreta Crvene zvezde, Čukaričkog i Spartaka.

Crveno-beli i Brđani se tog dana sastaju u odloženom meču 7. kola, dok će Subotičani gostovati Partizanu.