VOJVODINA UBEDLJIVO SAVLADALA KOLUBARU

(11.2.2023) – Fudbaleri Vojvodine pobedili su na „Karađorđu“ Kolubaru 3:0 u 21. kolu Super lige.

Strelci za Vojvodinu bili su Simić u 46, Čumić u 65. i Malbašić u 74. minutu.

Pred početak meča, održan je minut ćutanja u čast nedavno preminulog člana druge šampionske generacije Vojvodine Siniše Mihajlovića i nekadašnjeg predsednika kluba Dragoljuba Samardžića, kao i svih žrtava zemljotresa koji je pogodio Tursku i Siriju.

Voša je posle samo 40 sekundi igre u drugom poluvremenu izvela najlepšu akciju i povela 1:0. Topić je poslao dugu loptu na desni bok za Lazarevića, koji je vratio kroz peterac, Malbašić je petom produžio pas do Simića, ovaj je samo postavio nogu za vođstvo Stare dame.

U 65. minutu Vojvodina je došla do drugog gola, pošto je Nikola Čumić bio precizan iz penala. Prethodno je Milićević sa leđa vukao Vitasa, a sudija dosudio najstrožu kaznu.

U 74. minutu, Voša je došla do trećeg gola, Baraj je ponovo bio asistent, sa desnog krila, Malbašić nije uspeo da zahvati loptu petom, ali jeste iz drugog pokušaja, u padu, poslao kroz noge Stanivukoviću za 3:0.

Fudbaleri TSC-a pobedili su u Bačkoj Topoli ekipu Napretka sa 2:0, u utakmici 21. kola Super lige Srbije.

Domaća ekipa je povela u 21. minutu preko Petra Ratkova, da bi konačan rezultat u 28. minutu postavio Saša Jovanović, posle velike greške igrača Napretka Nemanje Đekovića.

U narednom kolu TSC gostuje ekipi Mladosti GAT, dok Napredak dočekuje Novi Pazar.

IZVOR: SPORTSKI ŽURNAL