ZAHID U 89. MINUTU DONEO BOD PARTIZANU

(8.5.2024) – Fudbaleri Partizana i Napretka odigrali su u Kruševcu nerešeno 3:3, u meču 34. kola Super liga Srbije, odnosno 4. kola plej-ofa.

Strelci za Partizan bili su Aleksandar Filipović u šestom, Aleksa Janković u 80. i Nikola Stevanović (augogol) u 89. minutu. Golove za domaću ekipu postigli su Andrija Majdevac u 19. i 51. i Nebojša Bastajić u 26. minutu.

Ovo je bila šesta vezana utakmica u kojoj Partizan nije došao do pobede.

Prvu veliku priliku Partizan je imao u trećem minutu. Nakon povratne lopte Kalulua, šutirao je Nikolić iz dobre pozicije, ali lopta je završila pored gola. Četiri minuta kasnije Partizan je stigao do prednosti. Antić je izveo korner sa desne strane, a Filipović je sa prve stative glavom prosledio loptu u dalji ugao.

U 11. minutu Napredak je imao veliku priliku za izjednačenje. Majdevac je neometan šutirao sa pet metara od gola, ali je loše zahvatio loptu koja je završila pored gola. U narednom napadu Stojković je izašao sam ispred Savića, ali je golman Napretka odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Napredak je do izjednačenja došao u 18. minutu. Majdevac je nakon centaršuta sa desne strane, lepo šutirao glavom u dalji ugao gola Jovanovića. Domaćin je do potpunog preokreta stigao u 26. minutu efektnim udarcem Bastajića sa ivice šesnaesterca.

Partizan je do kraja poluvremena imao tri prilike za izjednačenje, ali Natho, Kalulu i Nikolić nisu uspeli da smeste loptu u mrežu domaćina. Crno-beli su i drugom poluvremenu nastavili sa ofanzivnom igrom, odličnu priliku je propustio Filipović, a nakon kontra napada Majdevac je u 51. minutu preciznim udarcem sa skoro 20 metara doneo dva gola prednosti Napredku.

Severina je mogao da smanji prednost domaćina u 57. minutu, ali je njegov udarac zaustavila stativa, četiri minuta kasnije i Goh je imao veliku šansu, ali je Savić odlično intervenisao. U 74. minutu veliku priliku je imao i Zahid, Nikolić mu je spustio loptu, a Zahid je sa nekoliko metara pokušao da lobuje Savića, a lopta je otišla preko gola.

Partizan je smanjio prednost u 80. minuta. Janković, koji je u igrao ušao nekoliko minuta ranije, je udarcem sa ivice šesnaesterca postigao svoj prvi gol u dresu Partizana. Crno- beli su do izjednačenja stigli u 89. minutu. Baždar je uptio povratni pas, Zahid je šutirao, štoper domaćih Nikola Stevanović nespretno je reagovao i postavio konačnih 3:3.

Partizan je drugi na tabeli sa 71 bodom, dva više od TSC-a, koji je danas na svom terenu pobedio Radnički 1923 sa 4:3. Napredak je na osmom mestu sa 40 poena.

U narednom kolu, Partizan će dočekati lučansku Mladost, dok će Napredak gostovati Vojvodini.