ŽELEZNIČARU SUPER KUP SRBIJE 2024!

(5.9.2024)- Vicešampionke Srbije revanširale su se Crvenoj zvezdi za izgubljenu duplu krunu iz prošle sezone ubedljivom pobedom u Super Kupu Srbije.

Železničar iz Inđije slavio je rezultatom 31:24 (18:11) i podigao prvi pehar ove godine. Najefikasnija u redovima pobednika bile su Obrenović i Tabak sa osam postignutih golova. Među crveno-belim devojkama Veličković se čak deset puta upisala u strelce.

Anja Vujnović, desno krilo Železničara, proglašena je za najkorisniju igračicu finala.

“Želeo bih da čestitam devojkama, stvarno su bile fenomenalne! Odradili smo pripremni period odlično i to se videlo u ovoj utakmici jer smo možda samo pet minuta igrali tako da nemate utisak da je sve u našim rukama. Ponosan sam na devojke, ali moram da naglasim da smo verovali u ovu pobedu iako smo prošle godine sva finala izgubili od Zvezde”, izjavio je strateg Železničara, Vladimir Šimičić.

Najbolji strelac Super Kupa, Teodora Veličković, bila je najraspoloženija u sastavu Crvene zvezde.

“Ušle smo u utakmicu previše opušteno, dozvolile smo da nam daju veliki broj golova, čak sedam razlike za njih na poluvremenu. To je jako teško juriti i stizati kada ekipa igra ovako dobro kao što su one. Što se nas tiče, mislim da nismo bile dovoljno fokusirane. Treba uraditi detaljnu analizu, ali i napomenuti da su u nekim trenucima delovale kao da imaju više želje nego mi.”

Utakmicu za prvi trofej u sezoni bolje je otvorila ekipa Železničara. Povele su devojke u zelenim dresovima rezultatom 6:3. Serijom od 4:0 crveno-bele devojke su se vratile, čak i preokrenule rezultat na 7:6. Reakcijom posle tajmauta Želja se opet našla u vođstvu, ali je Zvezda do 20. minuta disala za vratom. Usledio je niz grešaka aktuelnih šampionki, kao i serija odbrana Vasiljković koje su potom materijalizovane u napadu. Poslednjih deset minuta Železničar je napravio osetnu razliku od sedam golova koju je držao do poluvremena – 18:11.

Serijom 2:0 na početku drugog dela igre crveno-bele su najavile da se neće tako lako predati, ali je Železničar odolevao pritisku. Nova serija grešaka najviše u napadu omogućila je vicešampionskoj ekipi da uđe u mirnu završnicu dok je ekipa Crvene zvezde bila sve nervoznija. Prelomni trenutak bio je crveni karton Garović u 45. minutu zbog trećeg isključenja. Pobednik se nije dovodio u pitanje te je Železničar slavio rezultatom 31:24. Ekipi iz Inđije zasluženo je pripao prvi trofej na otvaranju nove sezone.