ZVEZDA DEKLASIRALA FIORENTINU SA 5:0

(26.7.2023) – Fantastična generalna proba šestostrukog uzastopnog šampiona Srbije pred početak nove sezone i prvi meč protiv Vojvodine u Superligi Srbije narednog vikenda – 5:0 protiv finaliste Lige konferencije Fiorentine.

Luka Jović je pre meča dobio aplauze sa tribina, ali i novi dres Zvezde od strane Dušana Savića i Vladimira Petrovića Pižona.

Bahar je na teren izveo sledeću postavu – Glazer, Degenek, Mijailović, Rodić, Kangva, Stamenić, Mitrović, Bukari, Ivanić, Olajinka, Kraso.

Fiorentina je u Beograd došla prilično kasno prethodne noći, usred svojih priprema, kada su igračima evidentno teške noge, a dočekali su je razigrani crveno-beli, spremni za početak novog šampionata. I to na novoj travnatoj, preciznije hibridnoj podlozi koja izgleda odlično.

Italijan nisu znali šta ih je snašlo.

Od prvog minuta je Zvezda krenula žestoko i sa visokim presingom, a to je rezultat donelo u 8. minutu kada je Piter Olajinka oteo loptu  Martinesu i pogodio praznu mrežu za 1:0. Već u 11. minutu je Mirko Ivanić proigrao Žan-Filipa Krasoa, a on efektno matirao Teraćana.

Posle promašenog zicera Kangve, u 14. minutu bilo je 3:0 pošto je Mirko Ivanić iz okreta šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio bliži ugao. Ivanić je u 23. minutu sjajno centrirao, Mitrović asistirao Olajinki, a ovaj iz drugog pokušaja sa gol-linije pogadja za 4:0.

Delirijum na „Marakani“ doneo je peti gol u 27. minutu, tako što je Usman Bukari prvo oboren u kaznenom prostoru, a potom je i izveo najstrožu kaznu za neverovatnih 5:0 protiv Fiorentine.

Imala je i Fiorentina svoje šanse, posebno u nastavku meča, ali je Omri Glazer bio podjednako siguran kao kolege napadači.

Ukoliko šampionat Srbije zaista počne ovog vikenda Zvezda bi trebalo u nedelju kod kuće da igra sa Vojvodinom.