ZVEZDA IZJEDNAČILA REZULTAT U FINALU ABA LIGE NA 2:2

(20.6.2023) – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u dvorani “Aleksandar Nikolić” ekipu Partizana 68:56 u četvrtom meču finalne serije plej-ofa ABA lige i izjednačili rezultat u pobedama na 2:2. Šampiona regionalne lige odlučiće majtorica, koja se igra u četvrtak u beogradskoj Areni.

Izabranici Duška Ivanovića su uspeli da se vrate iz 0:2 i sada je 2:2 u seriji, odlučiće utakmica u “Beogradskoj areni”, koja je na programu 22. juna od 20 časova.

Crveno-bele je do pobede predvodio Fakundo Kampaco, koji je pogodio ključan šut i stavio tačku na meč, a uz to postigao 21 poen uz po četiri skoka i asistencije.

Crno-beli su otvorili meč poenima Matijasa Lesora, ali veoma brzo je Zvezda uzvratila zakucavanjem Filipa Petruševa. U nastavku je Ledej napravio mini-seriju i Partizan je uspeo da dođe do vođstva 12:6, a potom je usledila “crna” serija za Partizan.

Zvezda je napravila seriju 12:1 i dobila prvu četvrtinu rezultatom 20:13. Dobrić je pogodio za tri poena, a onda je usledila rapsodija u napadu.

Crveno-beli su bili pet minuta bez poena u drugoj četvrtini, a za sedam minuta košarke videli smo tek 11 poena i to ukupno. Uspela je ekipa Duška Ivanovića da pronađe ritam i dođe do preokreta i slavi u četvrtini sa 12:11, što joj je donelo +8 na poluvremenu.

Sjajan je bio Fakundo Kampaco, koji je već tada bio dvocifren sa 10 poena, dok je Partizan predvodio Kevin Panter sa 6 poena.

Izabranici Duška Ivanovića su na početku treće deonice, predvođeni Dobrićem, stigli i do prve dvocifrene prednosti (37:26). Imali su potom i plus 17 (49:32), ali je Partizan poenima LedejaLesora i na kraju trojkom Avramovića pred poslednji odmor prišao na deset poena zaostatka – 49:39.

Partizan je serijom 8:0 do sredine poslednje četvrtine stigao na minus pet (54:49), ali je to bilo sve što su izabranici Željka Obradovića uspeli da urade. Zvezda je do kraja sačuvala prednost, trojkom Kampaca na dva minuta pre kraja je praktično stavila tačku na ovaj meč i tako obezbedila majstoricu.

Crveno-beli su bili pet minuta bila bez u poena u drugoj četvrtini, a za sedam minuta košarke videli smo tek 11 poena i to ukupno. Uspela je ekipa Duška Ivanovića da pronađe ritam i dođe do preokreta i slavi u četvrtini sa 12:11, što joj je donelo +8 na poluvremenu.

Zvezdu je do pobede vodio Fakundo Kampaco sa 21 poenom, uz po četiri skoka i asistencije, Ognjen Dobrić je upisao 14 poena i sedam skokova, dok je Filip Petrušev postigao 10 poena.

U ekipi Partizana bolji od ostalih je bio Dante Egzum sa 12 poena i 10 skokova, a po 10 poena su postigli Kevin Panter Aleksa Avramović.

Odlučujuća, peta utakmica finala na programu je u četvrtak od 20.00, a domaćin će biti Partizan