ZVEZDA LAKO SA ČUKARIČKIM, POBEDE MLADOSTI I RADNIKA

(30.4.2023) – U 33. kolu Superlige Crvena zvezda je opet lako pobedila Čukarički – 4:0. Kada je prekoputa Zvezda, Kerkezov tim ne liči na sebe. Crveno-beli su krenuli jakim ritmom od početka i vrlo brzo završili ceo posao.

Počelo je golom Kangve u 6. minutu, koji je glavom zatresao mrežu Brđana, posle asistencije Lazara Nikolića, a nastavljeno je saradnjom Azarova i Rakonjca. Napadač Zvezde je u 19. minutu sam glavom postigao gol bivšem klubu i time nastavio dobre partije.

Drugo poluvreme je donelo istu sliku na terenu. Stefan Mitrović je povisio na 3:0, a tačku na utakmicu stavio Spajić, debijem posle povrede.

Odigrana su i dva duela plej-auta.

Fudbaleri Radnika pobedili su na gostovanju Napredak rezultatom 1:0, a jedini gol na meču dao je u 91. minutu Andrija Radulović.

Fudbaleri Mladosti iz Lučana pobedili su u Nišu Radnički sa 2:1.

Gosti su poveli u 57. minutu golom Aleksandra Varjačića, izjednačio je Petar Mićin u 68, a pobedu Mladosti doneo je Ivan Milošević u 86. minutu iz jedanaesterca.

U plej-autu Kolubara i Napredak imaju po 37 bodova, Javor i Radnik po 30, Mladost i Radnički po 29, Spartak 28 i Mladost GAT 26 bodova.