ZVEZDA LAKO SAM FMP, ČEKA SE TRIPLETA NA MALOM KALEMEGDANU

(27.5.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedili su FMP kao gosti rezultatom 98:75 i plasirali se u finale domaće Superlige gde ih čeka bolji iz druge polufinalne serije Mega – Partizan.

Prvi meč završen je pobedom novog- starog ABA šampiona, rezultatom 97:87.

Bez ikakvog pravog otpora sa druge strane gosti su igrali ovaj meč, dizali prednost iz minuta u minut i potom sa mnogo rutine, bez previše utrošene energije, i bez Džoela Bolomboja u sastavu, završili utakmicu onako kako su želeli.

“Rafalnu paljbu” po koš protivnika poveo je Jago Dos Santos koji je sa tri trojke u prvoj četvrtini, iz četiri šuta, odveo Zvezdu na dvocifrenu prednost. U drugoj deonici njegovu ulogu je pruzeo Nedović i bio je još ubitačniji – ubacio je tri trojke za samo minut i po. Vođstvo gostiju je već tada, sredinom druge deonice, otišlo na 19 razlike.

Uzalud je Železniku bila MVP partija Jovana Novaka, njegovih 26 poena i pet trojki, uzalud i na momente majstorije Rebeca, kao i Kuzmićeva borba i poeni u reketu, sve to nije bilo dovoljno ni da se okrzne rival kakav je Zvezda.

Teodosić je razigravao saigrače, maestro iz Valjeva je upisao 11 poena i 9 asistencija, gotovo sa pola snage. Možda je i najkonstantnije sve vreme na najvišem nivou igrao Luka Mitrović koji je na kraju utakmicu završio sa 15 poena i 4 asistencije – i sa najvećim indeksom korisnosti (24).

Najbolji strelac kod Zvezde bio je Nedović sa 17 poena. Poen manje dao je Jago.

Na kraju, gotovo da je sve druge aktere meča zasenio supertalentovani Zvezdin poletarac Andrej Kostić koji je za samo tri i po minuta u igri postigao osam poena.

Zvezda je 41. put uzastopno pobedila FMP Železnik i igraće za sovju devetu uzastopnu titulu šampiona Srbije, uejdno i za triplu krunu ove sezone.