ZVEZDA MINIMALCEM PROTIV IMT-a DO TRI BODA

U subotu su odigrane tri utakmice 13. kola Superlige Srbije.

Srpski šampion je na Voždovcu savladao IMT – 2:1.

Žan Filip Kraso u 22. minutu je iskoristio trenutak nepažnje golmana Vukmirovića i poslao loptu u desni ugao za 1:0.

Nekoliko trenutaka kasnije, ponovo je Kraso odigrao za Lučića, koji je lepo uočio Pitera Olajinku, a nigerijski napadač rutinski šalje loptu u mrežu za 2:0.

Jovan Mijatović je imao svoje prilike u nekoliko navrata, a treba pomenuti i odličan udarac Marka Stamenića sa distance, međutim, stativa je spasila gol domaćina.

Problem za Zvezdu može da bude povreda golmana Glazera koji je na poluvremenu izašao iz igre.

Konačan rezultat počasnim golom u 72. minutu za domaće postavio je Radočaj.

Fudbaleri Železničara iz Pančeva su uspeli da prvi put u sezoni vežu dve pobede u Superligi. Posle trijumfa protiv IMT-a, sada je savladan Radnik u Surdulici – 1:0.

Domaćin na petoj uzastopnoj utakmici kod kuće nije uspeo da zatrese mrežu. Posle dva minuta igre Bogdanović nije uspeo da pogodi praznu mrežu, a kazna je ubrzo usledila. Centaršut Hajdina, Lakićević vraća loptu do Đorđevića, a on se lepim udarcem upisao u strelce.

Fudbaleri niškog Radničkog i Spartaka su odigrali 1:1.

Gosti su bolje delovali u prvom poluvremenu i zasluženo su poveli, Tošeski je dodao do Todoroskog, a vezista Subotičana je šutirao neodbranjivo za Rosića.

Probudio se Radnički u drugom delu, ubacio je Trajković Ivelju koji se oslobodio svog čuvara i svojim prvencem pogodio mrežu za konačnih 1:1.