ZVEZDA POBEDILA TSC ZA SEDMU UZASTOPNU TITULU

(2.5.2024) – Fudbaleri Crvene zvezde savladali su TSC rezultatom 2:1 i tako obezbedili 35. naslov prvaka Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića su u okviru trećeg kola plej- ofa Superlige slavili protiv ekipe iz Bačke Topole i tako došli do nedostižnih 14 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan.

Strelci za crveno- bele su bili Piter Olajinka u 55 i Šerif Ndiaje u 75. minutu, dok je jedini gol za TSC postigao Ivan Milosavljević u 60. minutu susreta.

Želela je Zvezda tri boda u derbiju sa aktuelnim vicešampionom, ali crveno- beli su bili svesni da im i bod donosi ostvarenje cilja. To je razlog zašto pogodak vredan izjednačenja, koji je delo Ivana Milosavljevića, nije toliko zabrinuo domaće u 60. minutu. Bio je to prvi šut gostujućeg tima u okvir gola, ali dovoljno da se savlada sjajni Omri Glazer.

Gužva u 74. minutu, viđena u kaznenom prostoru TSC, razrešila je sve dileme. Svi su videli loptu u golu nakon što je Milan Rodić uspeo da se ubaci iz drugog plana i na drugoj stativi loptu zahvati levom nogom. Nju je sa gol linije najpre skinuo jedan od defanzivaca, a potom se od stative odbila nazad u polje. Hitro je reagovao Šerif Endijae i tako krunisao odlično izdanje novog- starog šampiona Srbije.

Iskoristila je Zvezda peti uzastopni poraz večitog rivala – Partizana, koji je poklekao protiv Vojvodine u Humskoj, te tako i matematički osigurala lidersku poziciju.

Do kraja takmičarske godine najteži zadatak crveno-bele očekuje u finalu Kupa protiv Stare dame, dok će u mečevima bez rezultatskog značaja odmeriti snage sa ekipama Mladosti, Radničkog iz Kragujevca, Napretka i Čukaričkog.