ZVEZDA POBEDILA ZENIT U SANKT PETERBURGU

(4.7.2023) – Crvena zvezda savladala je Zenit na pripremnoj utakmici u Rusiji – 2:1 (1:0)

Ako se po jutru dan poznaje, Crvenu zvezdu čeka uzbudljiva budućnost. Izabranici Baraka Bahara su prikazali sjajan fudbal i ozbiljno na pripremnoj utakmici protiv šampiona Rusije.

Gol u prvom poluvremenu je postigao Mirko Ivanić, dok je kapiten Zenita, Kejroš doneo izjednačenje u 62. minutu. Žan-Filip Kraso je u 88. svojim debitantskim pogotkom krunisao sjajnu igru crveno-belih.

Nije bilo mnogo dešavanja u prvih pola sata igre, najzapaženiji pojedinci u crveno-belom dresu bili su Kosta Nedeljković, Piter Olajinka i Omri Glazer.

Izraelski golman se istakao u 23. minutu kada je praktično “izvadio loptu iz mreže” posle pokušaja Kasijere i održao nulu na semaforu, da bi kasnije Zvezdu u vođstvo doveo Mirko Ivanić.

Stefan Mitrović je dobro centrirao sa leve strane, a Ivanić glavom sproveo loptu u mrežu.

Ono što je bilo jako primetno je velika organizovanost u igri srpskog šampiona, koja je došla još više do izražaja u drugom poluvremenu.

Mladi Šljivić je nekoliko puta pripretio protivničkom golu, Stamenić je dominirao na sredini dok je Kosta Nedeljković konstantno pravio dar-mar svojim ubacivanjem sa desne strane.

Ipak gosti su bukvalno ni iz čega stigli do gola, preko kapitena Kejroša. Nastavili su crveno-beli da pritiskaju i traže put do pobede, a pravo osvešenje na terenu bio je Kings Kangva.

Upravo je Zambijac u 88. minutu iznudio penal, koji je kasnije realizovao Žan-Filip Kraso. Moglo je da bude 2:2 na semaforu, ali se Glacer istakao još jednom fenomenalnom intervencijom i doneo trijumf crveno-belima.