ZVEZDA POBEDOM PROTIV “TRAKTORISTA” KORAČA KA TITULI

(3.4.2024) – Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT rezultatom 2:0 u meču 28. kola Superlige Srbije.

Crveno- beli su vrlo brzo načeli goste i u 4. minutu debitantskim pogotkom Jovana Šljivićau prvenstvu došla u vođstvo. Sjajno se mladi vezista snašao i udarcem iz ugla prevario Kneževića za 1:0.

Nastavili su domaći da pritiskaju gol rivala, pokušavali su Kraso, pa zatim u dva navrata i Šljivić, međutim, nisu uspeli da pronađu put do mreže, a i IMT je imao nekoliko prilika preko Radočaja, odnosno Lukovića, ali bez uspeha.

Što se drugog poluvremena tiče, brzo po nastavku igre bilo je 2:0. Još jednom je Milan Rodić pokazao da može da bude opasan, iskoristio nepažnju gostiju i udarcem sa ivice šesnaesterca duplirao vođstvo Zvezde u 48. minutu.

Samo minut kasnije, IMT je imao najbolju priliku na meču, a fenomenalnom intervencijom se istakao Omri Glazer. Radočaj je ostao sam na drugoj stativi i kada su svi videli loptu u golu, izraelski golman je uspeo da spasi nemoguće i sačuvao je mrežu.

Opao je ritam igre posle te šanse, a petnaestak minuta kasnije, sudija je dosudio jedanaesterac za Zvezdu posle igranja rukom Krstića, međutim, nakon gledanja VAR snimka procenjeno je da penala nema, pošto je ruka bila u prirodnom položaju.

Uveo je potom Milojević na teren Kataija, Stamenića, nešto kasnije i mladog Sremčevića, koji je u 77. minutu mogao da upiše prvenac, ali je njegov udarac glavom završio preko gola. Na kraju, rutinska pobeda ekipe iz Ljutice Bogdana za korak bliže sedmoj tituli zaredom, dok će IMT do kraja sezone imati zadatak da sačuva opstanak, bez obzira što igraju zaista lep fudbal.