ZVEZDA PORAZOM OD PANATINAIKOSA BEZ MATEMATIČKIH ŠANSI ZA PLEJ- IN

(20.3.2024) – Košarkaški Crvene zvezde Meridianbet poraženi su na svom parketu od ekipe Panatinaikosa rezultatom 89:76 u meču 30. kola Evrolige.

Zvezda je dobro ušla u meč pre nego što je Dinos Mitoglu započeo svoju šutersku seriju. Već u prvoj polovini uvodne četvrtine je vezao sedam poena i stigao do ukupno devet, a potom učestvovao i u naletu ekipe Ergina Atamana koji je u velikoj meri odredio dalji tok meča. Grigonis, Mitoglu, pa Slukas su vezali tri trojke u nizu, dovevši tim na prag dvocifrene prednosti (11:20), ali se egal vratio sa ulaskom u igru Miloša Teodosića kojeg nije bilo na parketu čitav jedan mesec.

Iskusni i jedini pravi plejmejker ove večeri kod domaćeg tima je učestvovao u svih šest poena serije crveno- belih koji su ih vratili na posed razlike, ali je potom ponovo došlo do opuštanja koje Slukas i Nan koriste i sa još dve trojke vraćaju istom merom. Ubrzo je PAO po prvi put stigao do dvocifrene prednosti kada je Luka Mitrović, koji je ušao u rane probleme sa faulovima.

Matijas Lesor je poentirao uz faul i potom realizovao dodatno slobodno bacanje, za plus 12, a prednost je u prvom poluvremenu rasla za još dva. Zvezda je na napade gostiju odgovarala zakucavanjima i preko raspoloženog Davidovca, smanjila zaostatak u jednom trenutku, ali je protivnik imao šutersko veče i sve im je pošlo za rukom kada su u pitanju poeni za tri. Pogodili su gosti devet trojki iz 13 pokušaja, a u prvom poluvremenu čak 51 poen.

Nastavak nije bolje mogao da počne po Beograđane. Raspoloženi Davidovac je pogodio trojku za novi povratak na minus sedam, ali svaka najava bolje igre je bila ugušena povratnim poenima tima iz Atine. Svaki put bi usledio kontra nalet, ovog puta možda i najsnažniji predvođen najboljim periodom Lesora koji je imao motiv više protiv bivšeg kluba. Panatinaikos je u tom periodu igre stigao i do, na ovom meču najvećih, 16 poena prednosti, ali se i pored toga mučio da prelomi utakmicu u svoju korist i mirno je privede kraju.

Izabranici Janisa Sferopulisa su se još u nekoliko navrata vraćali na jednocifren zaostatak u meču koji se odužio zbog konstantnih sudijskih provera. Poslednja prilika je propuštena kada je pri rezultatu 84:76 Nedović predao loptu direktno u ruke Slukasa, a ovaj poentirao na drugom kraju i stavio tačku na meč.