IGOKEA NOKAUTIRALA PARTIZAN, ZVEZDA PROLETELA KROZ ZADAR, MEGA DEKLASIRALA MORNAR

(12.11.2023) – Košarkaši Crvene zvezde u sklopu sedmog kola ABA lige savladali su Zadar sa 81:74.

Vrlo teško gostovanje koje je imalo nesportsku uvertiru i bacilo veliku ljagu na ovu utakmicu (uključujući i nekoliko uvredljivih i provokativnih transparenata tokom utakmice). Ipak, to je očekivano i ne predstavlja nikakvo iznanađenje.

Crveno-beli su posle ove pobede na učinku od šest trijumfa i jednom porazu, dok je Zadar na skoru od tri pobede i četiri poraza. U prepunoj dvorani u Zadru trener crveno belih Janis Sferopulos jedino nije uvodio u igru Ognjena Kuzmića. Vidljivo je bilo da je u ovom izuzetno teškom mini ciklusu od 4 utakmice u samo 6 dana želeo da rasporedi minutažu, a na kraju se čak 10 igrača upisalo u listu strelaca.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je u nedelju uveče odlični Rokas Giedraitis sa 19 poena (11 u prvoj četvrtini). Jago Dos Santos je sve poene dao van linije 6,75 (4/6). Pratio ih je Majk Tobi koji je uz osam poena uhvatio sedam skokova i imao tri blokade. U ekipi Zadra se očekivano izdvojio Luka Božić sa dabl-dablom od 18 poena i 10 skokova.

Važna pobeda za Zvezdu koja se večeras vraća iz Zadra u Beograd, a već sutra ima trening pred utakmicu Evrolige sa Fenerbahčeom koja je na programu u utorak od 20.45 u Beogradskoj Areni.

Mega je u lepoj seriji pa je u Baru deklasirala Mornar sa 99:65.

Tim Mihaila Pavićevića nije imao čime da se suprostavi gostima koji su predvođeni sjajnim Nikolom Topićem Urošem Plavšićem. Prvi je postigao 23 poena i sa 10 skokova imao indeks 30. Topić je ubacio 17 poena i dodao sedam asistencija. Kod Mornara se istakao Džejkobi Bojkins sa 16 poena.

Na početku poslednje četvrtine bilo je Partizan – Igokea 64:82, a na kraju 89:91.

Igokea je sve umela da iskoristi sve nedostatke u igri Partizana, a neverovatni procenti šuta za tri poena pogurali su goste ka jednom od najvećih iznenađenja ove sezone u ABA ligi. Tim Vladimira Jovanovića je sa 14 pogođenih trojki iz 31 pokušaja imao najbolje trojkaško veče od svih ekipa u dosadašnjem toku takmičenja.

Pobednički sastav predvodili su večeras sjajni Marko Jeremić i Nikola Tanasković sa po 17 poena, a pratio ih je Edin Atić sa 14.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Zek Ledej sa 15 poena.