ZVEZDA PROSLAVILA 60. ROĐENDAN STADIONA POBEDOM NAD PAZAROM

(2.9.2023) – Nekadašnji stadion Marakana, sadašnji Rajko Mitić je proslavio 60. rođendan (otvoren 1.9.1963), a fudbaleri Crvene zvezde su zabeležili i petu pobedu u Superligi Srbije – savladali su Novi Pazar 2:1.

Prvi gol na meču bio je delo kapitena Aleksandra Dragovića u 9. minutu, kada je iskoristio odbitak u petercu gostiju i zakucao loptu u mrežu Mirkovića.

U nastavku je nastavila Zvezda da kreira šanse, najviše preko Lučića i Bukarija, bez završnice, a Barak Bahar je u igru uveo Ivanića, Kangu i Mijatovića.

Marko Stamenić je propustio šansu u 70. minutu, ali je nekoliko minuta kasnije dosuđen jedanaesterac za Zvezdu. Oboren je bio Mitrović u šesnaestercu gostiju i potom ušao u sukob sa Siseom, a sudija je nakon gledanja VAR snimka dosudio najstrožu kaznu. Problem je što će Zvezda teško dobiti ovakav penal u Ligi šampona.

Sise je zaradio crveni karton zbog provokacije Mitrovića, a Gelor Kanga je sigurno realizovao penal za 2:0.

Minut kasnije iskoristili su gosti grešku u odbrani srpskog šampiona, pa su sjajnim udarcem Saše Jovanovića smanjili na 2:1 i uneli dramu u završnicu, posebno što Ergelaš nije bio najprisebniji u izglednoj poziciji za pogodak.