ZVEZDA PRVAK SRBIJE U KOŠARCI, UKUPNO 23. PUT

(11.6.2023) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet odbranili su titulu prvaka Srbije, pošto su pobedili FMP i u drugoj utakmici finala 82:72 (23:27,9:20, 18:19 i 21:17), ukupno 2:0.

Pred 2500 gledalaca u dvorani u Železniku i uz bučnu podršku navijača, crveno-beli su tako prišili 23.zvezdicu prvaka države na svoj dres i osmi put zaredom nose epitet najboljeg tima u našoj zemlji.

Najefikasniji u drugoj utakmici bio je Luka Mitrović koji je ubacio 16 poena, dok je 14 dodao Bentil.

Luka Mitrović je proglašen i za najkorisnijeg igrača finala i ujedno je najbolji strelac finalne serije!

Na ovom meču koji je imao svoje serije i sa jedne i sa druge strane, Crvena zvezda Meridinabet je nakon izjednačenog početka (prva četvrtina 27:23 za domaćina) u drugoj deonici dominirala terenom i dobila drugu četvrtinu 20:9 (poluvreme 43:36).

Ipak, serijom 11:0 FMP je preuzeo vođstvo na startu treće deonice, a nakon brzog tajm auta trenera Ivanovića, ekipa je uhvatila ritam i postepeno ponovo došla do prednosti, koju je uvećavala sa početkom poslednje deonice koju je otvorila serijom 16:6 za velikih 77:61.

Do kraja utakmice, crveno-beli su rutinski održavali prednost, stigli do pobede, nove titule i duple krune!

U nedelju na terenu nije bilo Luke Vildoze koji se oporavlja od lakše povrede.

Zvezda se sad okreće finalu ABA lige, koje počinje 13. juna od 20:00 u Areni protiv Partizana.