ZVEZDA RUTINSKI ODRADILA POSAO, SLEDEĆA STANICA MEGA

(22.4.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet su se plasirali u polufinale ABA lige, pošto su savladali Studentski centar u Podgorici sa 92:77, u okviru drugog meča četvrtfinala.

Zvezda je čvršće i bolje ušla u meč u Podgorici, u odnosu na duel u Beogradu. prve poene za goste upisao je Bolomboj, potom i Gedraitis, a onda je američki centar došao do novih poena za 6:0 seriju.  Rasla je prednost Zvezde, aktivirao se i Nemanja Nedović, koji je pogodio prvu trojku za crveno- bele, a potom doneo i dvocifrenu prednost na tri minuta do kraja prve deonice (10:21).

U strelce se upisao i Nikola Topić, koji je prvi put dobio šansu još od 4. januara, kada se povredio u duelu sa Partizanom. Pogodio je trojku. Nastavila je Zvezda u dobrom ritmu, a tačku na prvu četvrtinu stavio je Miloš Teodosić maestralnim pogotkom sa skoro pola terena uz zvuk sirene za 29:12. U drugoj četvrtini u lisru strelaca su se upisali Tompkins i Smart. Zvezda je održavala prednost na startu (14:33), ali onda usleila serija Studentskog centra 7:0 (21:35).

Pored bolje igre domaćina, nastavili su crveno- beli sa dobrom igrom. Nedović je bio taj koji je održavao veliku prednost svoje ekipe, a priključio mu se i Rokas Gedraitis. Njih dovijca su bili dvocifreni u prvom poluvremenu. Upravo Litvanac je postigao završne poene pred pauzu. Pogodio je posle kontre, uz faul, a siguran je bio i sa linije penala za 57:34.

Zvezda je dobro otvorila i treću četvrtinu. Navela je Studentski centar da izađu iz bonusa već u prvom minutu. Jago je pogodio trojku, a potom i dva slobodna bacanja Rasla je prednost (38:62). Ipak, u nastavku je nešto bolje zaigrao Studentski centar i prišao na minus 16 (49:65). Najviše zahvaljujući dobroj igri Drežnjaka i Pavlićevića. Potom je i Nemanja Nedović zaradio isključenje zbog drugog nesportskog faula, ali to nije poremetilo crveno- bele, uprkos tome što je najbolji igrač Zvezde do tada isključen.

Razigrali se Zvezda u nastavku, iako je imala manju krizu u napadu. Pogodio je Tompkins za tri poena, a potom i Lazić i Topić za plus 24 pred završnih 10 minuta (54:78). Početak poslednjeg kvartala obeležen je sa dve trojke. Prvo je pogodio Tompkins, a potom i Jago (56:84). Uzvratio je i Studentski centar sa trojkama Mirkovića i Bogavca, ali je između i Smart pogodio jednu kako bi održao prednost crveno- belih. Nije se predavala domaća ekipa. Napravila je 12:0 seriju i prišla na minus 14 na tri minuta do kraja (73:87).

Ipak, to nije bilo dovoljno da se Studentski centar vrati u egal. U nastavku je tačku na meč stavio Topić, trojkom za 92:75. Poslednje poene je postigao Vučeljić – 92:77.