ZVEZDA SAVLADALA NAPREDAK TEK POSLE PENALA I PLASIRALA SE U POLUFINALE KUPA

(3.5.2023) – Fudbaleri Crvene zvezde prvi su polufinalisti Kupa Srbije, pošto su posle penala savladali Napredak u Kruševcu.

U regularnom delu nije bilo golova, dok je posle jedanaesteraca bilo 4:2 za šampiona Srbije.

Namučili su se crveno-beli u Kruševcu. Nisu bili na potrebnom nivou, a tome su verovatno uslovile i promene u startnoj postavi.

Hrabro se suprostavio Napredak, a u nekim momentima prvog dela je bio i bolji rival.

Zvezda se oslanjala na individualni kvalitet Kataija, koji je najviše pretio domaćinu, ali nije mogao da savlada sjajnog Petrića.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Zvezdin Magiko je imao pred sam kraj. Mitrović ga je uposlio u kaznenom prostoru, on je šutirao iz prve, ali je Kerkez u poslednjem trenutku izblokirao udarac.

Milojević je video da je vrag odneo šalu, te je umesto Kangve na teren poslao Ivanića. Ipak, nije mu to dalo puno rezultata, nismo videli mnogo toga od šampiona Srbije.

Šarić je bio kod domaćina najviše raspoložen, kupio je dosta drugih lopti, a stavio je na muke Borjana lukavim pokušajem sa 40 metara, ali je njegov udarac završio malo preko prečke.

Isti igrač je nekoliko minuta kasnije lepo prošao po levoj strani i ubacio je loptu na pet metara, ali je Azarov uklonio opasnost u poslednjem trenutku.

Zaigrala je Zvezda posle toga, ali nije bila konkretna pred golom Petrića. Nikolić je imao opasan udarac sa 18 metara, ali je golman Napretksa bio siguran.

Tri minuta posle toga, najbolja prilika za crveno-bele. Ivanić je ušao u kazneni prostor, gađao je dalji ugao, ali je njegov udarac završio na stativi.

Usledila je penal serija, gde se istakao Milan Borjan, po ko zna koji put. Odbranio je udarce Kerkeza i Đekovića, dok je kod Zvezde Ivanića zaustavio Petrić, a Bukari je u poslednjoj seriji odveo Zvezdu u polufinale.