ZVEZDA STALA U ZAVRŠNICI MEČA SA ŽALGIRISOM

Crvena zvezda Meridianbet poražena je na gostovanju Žalgirisu rezultatom 71:66 u okviru 20. kola Evrolige.

U krcatoj “Žalgirio Areni” Šmits i Dimša predvodili su domaće do 20:14, a kod gostiju bolji od ostalih bio je Kuzmić.

Odlično je startovala Zvezda Meridianbet u drugoj deonici zahvaljujući Petruševu i Nedoviću, ali je onda na teren izašao Polonara. Nesuđeno pojačanje Beograđana dominiralo je na oba kraja terena i Litvanci su povećali prednost na 38:30.

Raspucano je ušla Zvezda Meridianbet u nastavak meča, igralo se dugo koš za koš, a bitan momenat na ovom meču bio je učinak Lazarevića koji je potpuno zatvorio Polonaru u trećoj deonici.

Pored Lazarevića dominirao je Petrušev, koji je serijom od 5:0 uz pomoć Dobrića doneo prednost gostima pred ulazak u poslednju deonicu od 26:12, to jest 56:50 .

Gosti iz Beograda su kontrolisali tempo igre i preko Petruševa i Mitrovića stalno vodili.

I onda se desio neshvatljiv pad. Četiri minuta pre kraja Zvezda je vodila 64:57 i ušla je u seriju loših i nepreciznih napada. Prekaljeni Ulanovas bio je inicijator serije u samoj završnici i jako bitnom trojkom na nešto manje od minuta do kraja utakmice doneo je Žalgirisu plus tri, da bi u sledećem napadu učino isto i rešio pitanje pobednika. Nedović je dao dva poena i naš šampion je od +7 došao na -5 – 71:66 za Žalgiris.

Žalgiris je predvodio Ulanovas sa 13 poena, pet skokova i šest asistencija, Šmits i Polonara su dali po deset poena.

Na drugoj strani još jedno sjajno izdanje Petruševa sa 16 poena i tri skoka, a pratio ga je Nemanja Nedović sa dva poena manje.

U ostalim mečevima Anadolu Efes – Bajern 81:89, Olimpijakos – Real 73:60 i Armani – Asvel 73:79.