ZVEZDA STOTKOM POVELA U SERIJI

(3.5.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Megu 103:73 i poveli u polufinalnoj seriji plej- ofa ABA lige.

Sferopulosov tim je pronalazio pametna rešenja i već posle sedam minuta stigao do dvocifrene prednosti. Reagovao je Barać tajm- autom, a Miljenović i Jović trojkama spustili prednost. Kraj deonice je obeležio pogodak Lazića uz zvuk sirene (27:20).

Posle sedam promašaja za tri poena, prvi Zvezdin pogodak van linije za 6,75 je bio delo Teodosića. Drugu trojku za domaće je takođe delo Teodosića maestralnim dodavanjem, a doživljaj je upotpunio Gedraitis iz ćoška. Put do koša je pronašao i Tompkins. Đurišić je bio ofanzivni adut gostiju, ali je Mega ušla u napadački kontraritam. Prazni minuti gostiju sredinom druge četvrtine su učinili da Zvezda poveća prednost. Na nešto bolji period gostiju, odgovorio je Nedović trojkom uz faul, čime je stavio tačku na prvo poluvreme (52:33).

“Vukao” je igru Mege Đurišić na početku treće deonice, ali Zvezda nije dopuštala da razlika padne. Uvećala je prednost zahvaljući Nedoviću, Jagu i Gedraitisu. Dobro otvaranje poluvremena je začinio Topić, kada pogodio je trojku. Senku na košarku je bacila povreda mladog Miljenovića, koji je uz pomoć Novice Veličkovića napustio Pionir. Uspeo je Đurišić sa pet vezanih poena da spusti isod 20, ali je posle tajm- auta domaći tim imao odgovor. Prvo je Teodosić ubacio novu trojku, a Tompkins stavio tačku na treću deonicu 78:55.

Izabranici Janisa Sferopulosa su pojačali tempo. Tompkins je nastavio sa dobrim minijaturama i prednost se samo uvećavala. Đurišić je nastavio da bude glavni igrač Mege, ali pobednik je odavno bio rešen. Na kraju je Zvezda stigla do stotke (103:73).