ZVEZDA TRIJUMFOVALA PROTIV VOJVODINE

(13.5.2023) – Crvena zvezda je drugi put ove sezone uspela da savlada Vojvodinu – 2:1 (1:0).

Pobedonosni pogodak doneo je Kings Kangva u 94. minutu meča nakon sjajnog udarca sa više od 20 metara i tako matirao fenomenalnog Lazara Carevića, koji je u nekoliko navrata spašavao Vojvodinu.

Prvobitno, beogradski crveno-beli su poveli u devetom minutu kada je fantastičan gol postigao Osman Bukari.

Izjednačenje Novosađanima doneo je Iv Baraj u 57. minutu, samo nekoliko sekundi nakon što je ušao sa klupe.

Senegalac se tom prilikom povredio, pa je momentalno i završio meč.

Zveza će u sledećem kolu gostovati Radničkom 1923, a pre toga im sledi duel u polufinalu Kupa Srbije protiv TSC.

Vojvodina će u narednom kolu dočekati Partizan, dok im u sredu sledi utakmica polufinala Kupa protiv Čukaričkog.