ZVEZDA U 92. MUNUTU GOLOM KATAIJA NEKAKO PREŽIVELA RADNIK

Nekako je Zvezda preživela! Taman kada se činilo da će utakmica protiv Radnika IZ Surdulice biti okončana remijem ukazao se Aleksandar Katai koji je doneo tri boda crveno-belima – 2:1!

Ima Zvezda negativnu, skorašnju, istoriju sa Surduličanima koji su prošle sezone uzeli čak pet bodova protiv aktuelnog prvaka države koji je morao i sa tim bremenom da se izbori.

Od starta meča su fudbaleri Zvezde krenuli veoma motivisano ka golu Radnika. Dve odlične šanse za postizanje gola su propuštene već u uvodnim minutima.

Najpre je jednu imao Kings Kangva koji je umesto da šutira pokušao da proigra saigrača i otišla je dobra prilika u nepovrat. Potom je i Azarov gađao sa distance, na šta se nadovezao korner i udarac Milunovića koji je skinuo Vujanac.

Zvezda je i u 15. minutu imala šansu preko Kataija koji je bio izblokiran u poslednjem trenutku. Magiko je mogao i nešto kasnije do pogotka da golman Vujanac nije izvukao loptu maltene sa gol linije!

Između ta dva pokušaja se “ubacila” i najbolja šansa za igrače Radnika. Istakao se Zoran Danoski čiji je udarac Borjan zaustavio sjajnom paradom.

Bio je Katai danas veoma agilan i baš preko njega je Zvezda povela. Igrao se 35. minut kada je šutirao Kings Kangva sa ivice šesnaesterca, ali je njegov udarac izblokirao Filip Petrović od kojeg se odbila lopta pravo na nogu Kataija koji nije propustio priliku da upiše i osmi gol u ovoj sezoni Super lige.

Bolja je bila Zvezda u prvom delu igre. Možda i za više od tog jednog gola. Međutim, nisu crveno-beli imali dovoljno sreće i umeća da materijalizuju još neku šansu.

I kazna za to je stigla već na startu drugog dela igre. Fantastično je Miloš Spasić probio, iskoristio je brzinu i soloprodorom ponovo matirao Zvezdu kojoj je i u prošloj sezoni dao gol.

Odmah nakon tog gola menja Miloš Milojević koji je poslao na teren El Fardu Bena umesto mladog Mijatovića koji nije puno pokazao danas u odsustvu Aleksandra Pešića koji ima problema sa povredom.

Sporna situacija se dogodila u 68. minutu. Slavoljub Srnić je bio oboren u kaznenom prostoru Radnika za šta mu je sudija Nenad Minaković pokazao žuti karton. Mada je utisak da je bilo kontakta u toj situaciji…

U završnom periodu utakmice je bilo veoma uzbudljivo. I to ponajviše zato što Zvezda mogla da primi još jedan gol. Spasić je opet bio veoma brz zbog čega je iznudio prekršaj. Namestio je loptu Edin Rustemović koji je bio blizu gola.  I Borko Duronjić je nakon dobre akcije u 79. minutu šutirao blizu stative gola Borjana…

Daleko od toga da je Zvezda bila dobra na jugu zemlje. Primetna je bila nervoza u igri fudbalera Miloša Milojevića u samom finišu utakmice što je sankcionisano crvenim kartonom za generalnog sekretara kluba Gorana Negića zbog protesta sa klupe.

I taman kada se mislilo da će meč biti okončan remijem ukazao se Katai! Magiko je raspalio po lopti u 92. minutu i iz slobodnog udarca veoma lukavo gađao ugao golmana Vujanca koji je uhvaćen na krivoj nozi!

IZVOR: MERIDIANBETSPORT