ZVEZDA U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI DOŠLA NADOMAK TRIPLETE

(3.6.2024) – Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Partizan u prvom meču finalne serije KLS 89:88.

Zvezda je krenula u prepoznatljivom sastavu, iako nije bila kompletna, jer na ovom meču nisu mogli da računaju na Džoela Bolomboja. Viđen je jedan egal na startu meča, gde je minimalnu prednost imao Partizan, ali je Zvezda disala za vratom protivniku i nije dozvolila da napravi veću rezultatsku prednost.

To je sve trajalo do šestog minuta prve četvtine, kada je Crvena zvezda na krilima Jaga Dos Santosa napravila seriju od 10:0 i došla do prednosti od 25:17. Brzo su crveno- beli rešavali svoje napade, Partizan je bio bez rešenja u odbrani i u napadu. Zvezda je došla i do deset poena prednosti, ali su crno- belu uspeli da smanje zaostatak na 7 poena (31:24).

Totalno drugačija slika je viđena u drugoj deonici. Zvezda je upala u problem sa šutem spolja, Partizan je uhvatio svoj ritam, a oprinos na terenu su dali Mateuš Ponitka i Aleksa Avramović koji je bio zaslužen za preokreta Partizana.

Kako je vreme odmicalo, tako su izabranici Željka Obradovića sve više topili prednost crveno- belih, a onda je Željko Obradović u finišu ovog kvartala na teren poslao nisku petorku, koja je urodila plodom. Prvo je Panter pogodio trojku, a onda je to uradio i Danilo Anđušić koji se tako priključio Avramoviću i Smitu i prvo poluvreme završio sa devet poena.Partizan je otišao na poluvreme sa poenom prednosti 52:51.

U nastavku meča šampion regionalne lige je krenuo mnogo bolje i na krilima Rokasa Giedraitisa došao do nove prednosti. Partizan je imao odgovor na to i preko Danila Anđušića, do kraja trećeg kvartala smanjio prednost Crvene zvezde.

To je bio nagoveštaj da će u poslednjih deset minuta biti dramatičan finiš meča. Partizan je uspeo da uvede utakmicu u dramatičan finiš, a kada se ušlo u poslednja dva minuta crno- beli su imali priliku da preokrenu rezultat, ali su nekim lošim potezima na terenu to ipak nisu odradili.

Luka Mitrović je bio mirne ruke sa linije penala, gde je bio dovoljno precizan, a Partizan je ipak mogao dao pobede, međutim Zek Ledej nije uspeo da pogodi za dva, pa je pobeda ostala u “Pioniru”.

Crvena zvezda Meridianbet je povela u finalnoj serji KLS i do titule u domaćem šampionatu im nedostaje samo jedna pobeda.

Sledeći meč je na programu u sredu kada će u Beogradskoj areni domaćin biti Partizan.