ZVEZDA U POLUFINALU KUPA

(10.4.2024) – Fudbaleri Crvene zvezde su bez već problema obezbedili prolaz u polufinale Kupa Srbije. Branilac trofeja je bez većih problema bio bolji od Vršca (3:0).

Pored toga što je Crvena zvezda na ovom meču nastupila sa izmenjenim sastavom, gde nije bilo dosta prvotimaca koji su dobili odmor pred nastavak Superlige Srbije, u startnih 11 se našao Aleksandar Dragović koji se tako vratio posle povrede koju je zaradio na “večitom” derbiju.

Usledile su šanse domaćih posle svega nekoliko minuta od početka meča. Prvi je zapretio Marko Stamenić sa distance, ali je golman gostiju dobro intervenisao. To je bila najava za sledeći napad, koji je Zvezda pretvorila u gol. Sjajnu loptu je Aleksandar Katai dobio od Marka Stamenića, a iskusni fudbaler crveno- belih je rutinski pogodio mrežu gola Vršca za ranu prednost svog tima.

Svoj udarac ja potom oprobao Žan Filip Kraso, koji je zaustavio golman Vršca.  Da se ne plaše protivnika i da su na stadion Rajko Mitić došli da se nadigravaju sa favorizovanim rivalom su pokazali sredinom prvog dela meča. Iako je u periodu od 25 do 35. minuta usledila bolja igra gostiju, Crvena zvezda je sve držala pod kontrolom.

Zvezda je prvu šansu posle dužeg vremena u prvom periodu meča imala u 41. minutu meča. Posle prodora Radojevića, lopta je došla do Krasoa, čiji je udarac izblokirao Aleksandar Lazevski. Pred sam kraj prvog dela igre Aleksandar Katai je opet pokušao da dođe do novog gola, ali ovoga puta je njegov udarac zustavio golman gostiju.

Tamo gde je stao u prvom poluvremenu tako je Katai nastavio drugom delu igre.  Ponovo je tražio drugi gol na ovom meču, sada je pokušao sa nekih 20 metara, ali je njegov udarac završio pred stative. Držao je Vršac taj gol minusa, što nije dalo mira Vladanu Milojeviću koji je zato morao da u igru uvede Endijaea i Bukarija. To se odmah odrazilo na igru domaćih koji su posle nekoliko trenutaka došli do gola. Upravo je taj dvojac bio najzaslužniji.

Bukari je uposlio Endijara, koji je izdržao duel sa defanzivcem gostiju, a onda je loptu poslao u mrežu Vršca i time je duplirao prednost svog tima. Do novog gola smo čekali sve do 83. minuta kada je Usman Bukari stavio tačku na pobedu Zvezde na ovom meču četvrtfinala Kupa Srbije.