ZVEZDA UBEDLJIVO POBEDILA STUDENTSKI CENTAR

Košarkaši Crvene zvezde i Studentskog Centra sastali su se danas u Podgorici, u okviru devetog kola ABA lige, slavio je beogradski klub rezultatom 92:76.

Prva i druga četvrtina pripala je prilično rutinski gostujućim igračima, rezultat prve deonice bio je 26:21, a crveno – beli su na poluvreme otišli sa rezultatom 49:39.

Sve je delovalo prilično dobro do tada za izabranike Duška Ivanovića, a onda su domaći u nastavku meča zaigrali mnogo bolje i treću deonicu dobili 28:19 i došli na svega poen zaostatka pred poslednji kvartal 67:68.

Ponadali su se verovatno tada svi navijači Studentskog Centra da će završnica biti neizvesna i da bi domaći mogli i do preokreta, ali ništa se nije desilo od toga.

Košarkaši Crvene zvezde su u potpunosti kontrolisali dešavanja u poslednjih 10 minuta ove veoma sadržajne utakmice, nisu dozvolili preokret i još više su uvećali razliku, tako da je konačan rezultat bio 92:76.

Dvocifreni broj poena u timu Zvezde zabeležili su Nemanja Nedović 16, Ben Bentil 14, Branko Lazić 13 i Filip Petrušev 10. U Studentskom Centru najefikasniji bili su Loren Džekson sa 15 poena i osam asistencija, Flečer Megi sa 14 i Tomislav Ivišić sa 11 poena.

TEKST: MERIDIAN SPORT