ZVEZDA ZATVORILA SEZONU REMIJEM PROTIV NOVOG PAZARA, PODIGNUT ŠESTI ŠAMPIONSKI PEHAR U NIZU

(28.5.2023) – Crvena zvezda proslavila je titulu remijem 2:2 (0:0) protiv Novog Pazara u poslednjem kolu Superlige Srbije.

Žurka na tribinama, ali i prava uspavanka na terenu viđena je u prvom poluvremenu na Marakani.

Domaćin je držao loptu u nogama i diktirao tempo, ali nije stvorio nijednu priliku vrednu pomena u prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu viđen je spektakl, a prvi su protivniku zadali udarac domaći, preko Gejlora Kange. Iskusni vezista je u 53. minutu utakmice poslao pravi „projektil“ u krov mreže gola gostiju, posle oštrog centaršuta Azarova za minimalnu prednost.

Sedam minuta kasnije, Momčilović je odgovorio svojom golčinom. Mladi napadač je u 60. minutu primio loptu na 20 metara od gola, namestio se a potom šutirao u dalji ugao za izjednačenje.

Prednost crveno-belima u 71. minutu vratio je Stefan Leković svojim prvencem za Zvezdu, a Kanga je posle gola upisao i asistenciju. Gabonac je sjajno centrirao iz slobodnog udarca, a mladi fudbaler Zvezde dobro reagovao i glavom poslao loptu u mrežu za 2:1.

Ponovo je stigao ekspresan odgovor Pazaraca, kada je Stanojlović postigao gol. Sjajno je reagovao na centaršut sa leve strane i iz prve matirao golmana Crvene zvezde za 2:2.

To nije sprečilo žurku na tribinama koju su priredili navijači Crvene zvezde pred kraj susreta, pa je sudija Simović u 80. minutu morao da pauzira meč zbog dima.

Arbitar je morao da produži meč čak 12 minuta, ali do poslednjeg zvižduka nisu viđene ozbiljnije prilike, pa je Crvena zvezda zatvorila sezonu remijem protiv odličnog Pazara, koji je završio kao šestoplasirani tim Superlige Srbije.