OLIMPIJAKOS ISPRATIO TSC SA 5:2

(14.12.2023) – TSC iz Bačke Topole nije uspeo da se ozbiljnije suprotstavi Olimpijakosu koji je slavio sa ubedljivih 5:2 i obezbedio proleće u Evropi u nokaut fazi Lige konferencije.

Rodinei je odlično centrirao u 21. minutu, između dva defanzivca se najbolje snašao Ajub El Kabi, zahvatio loptu glavom i nadmudrio Ilića.

U završnici poluvremena Podens je za tri minuta dao dva gola na isti način, udarcima sa ivice kaznenog prostora, oba puta na asistenciju Fortunatisa.

U 48. minutu snažan udarac, lopta se od prečke odbila od gostujućeg golmana i završila u mreži. TSC se nije predavao, pa je Đakovac odmah smanjio na 4:1, a neposredno po isklučenju Kuveljiča u 61. minutu, Ćirković je iz kontranapada dao i drugi gol za naš tim. Ipak, konačnih 5:2 postavio je El Arabi.

U drugoj utakmici ove grupe Vest Hem – Frajburg 2:0, u rezultatski nebitnoj utakmici pošto obe ekipe nastavljaju takmičenje u Ligi Evrope, dok Olimpijakos ide u nokaut fazu Lige konferencije.