NOVI TROFEJNI SRPSKI RVAČ JE ALEKSANDAR KOMAROV

(17.2.2024) – Srpski rvač Aleksandar Komarov osvojio je zlato na Evropskom prvenstvu u kategoriji do 87 kilograma i tako napravio veliki podvig pošto je na rang listi zauzimao 21. mesto.

Prva prepreka je bio Litvanac Martinas Nemsevičijus kojeg je pobedio sa ubedljivih 7:0, a potom je eliminisao i doskorašnjeg aktuelnog šampiona Evrope Ištvana Takača iz Mađarske u najtežem susretu. pošto je posle 1:1 prošao dalje.

U četvrtfinalu je savladan ukrajinski olimpijski šampion Žan Belenjuk sa 3:1, a pobeda nad Azerbejdžancom Islamom Abasovim od 3:1 u polufinalu mu je donela sigurno odličje. Komarov je u finalu savladao Turčina Alija Čengiza, najbolje rangiranog takmičara na svetu, sa 4:1.

Da čujemo šta je po povratku rekao Aleksandar Komarov (25) momak iz Sankt Peterburga. koji je već bio U23 svetski prvak.