FUDBALERI ZVEZDE RUTINSKI DO NOVA TRI BODA U NOVOM PAZARU

(17.2.2024) – Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar 3:0 kao gosti u meču 21. kola Superlige.

Kanga je u pobedu crveno- belih bio ključan igrač. Najpre je u devetom minutu savršeno ubacio loptu pred gol gde je naleteo Dragović i glavom je poslao u mrežu za vođstvo šampiona Srbije u ranoj fazi utakmice. Prethodno, Pazar je kreirao preko ponajboljeg igrača danas Karaklajića međutim nedostajalo mu je više rutine i preciznosti posle solo akcije.

U 37. minutu desio se trenutak koji je definitivno usmerio dalji tok utakmice – penal za goste. U duelu su se našli Momčilović i Điga, koji je pao pred golom, a sudija Danilo Nikolić pokazao na “belu tačku”. Čekala se i provera iz VAR sobe, koja je potrajala dobrih pet minuta nakon čega je stiglo odobrenje da je prvobitna odluka bila ispravna.

Uzalud su bila negodovanja domaćih igrača, a Kanga je rutinski savladao Mirkovića. U nastavku, Pazarci su krenuli silovito u prvih desetak minuta – pokušali su tako da se vrate u život, bilo je nekoliko opasnih situacija pred golom Glazera međutim crveno- beli su se odbranile od tog najjačeg udara rivala, i potom preuzeli inicijativu u svoju korist.

Nisu Beograđani prikazali neki veliki kvalitet u drugom poluvremenu, a praktično nisu ni zapretili Novom Pazaru – sve do 81. minuta. Tada je rezervista Endiaje, uz dosta sreće sreće, pogodio mrežu i postavio konačan rezultat.