GIMNAZIJA KRALJEVO ČETVRTA NA SVETSKOM KOŠARKAŠKOM PRVENSTVU

(3.7.2024) – U kineskom distriktu Makao završeno je Svetsko prvenstvo u košarci za srednjoškolce, u konkurenciji dečaka i devojčica.
Srbija je u konkurenciji dečaka zauzela četvrto mesto od 20 država učesnika.
Gimnazija Kraljevo, koja je pre ovog takmičenja postala državni prvak, je na ovom takmičenju ostarila pobede u grupi protiv Brazila, Grčke, Mongolije i Ugande. U četvrtfinalu smo eliminisali Belgiju, ali posle pet uzastupnih pobeda povrede ključnih igrača prouzrokovale su pad u završnici takmičenja. U meču za plasman u finale od naših momaka bila je bolja Francuska, dok su nas  Turci savladali u borbi za treće mesto.
Svetski prvak u muškoj konkurenciji je Grčka koja je u finalu savladala Francusku dok je u konkurenciji devojaka poredak prve tri ekipe sledeći: Kina, Francuska, Novi Zeland.
Željko Tanasković, predsednik Saveza za školski sport Srbije u Makau je, kao glavni delegat ISF, posle podele medalja čestitao našim momcima, a ispred Svetske federacije za školski sport se obratio svim učesnicima na ceremoniji svečanog zatvaranja.