AEK U NADOKNADI VREMENA IZBACIO DINAMO

(20.8.202) – Posle tragične uvertire, dueli AEK-a i Dinamo Zagreba doneli su pravi fudbaslki spektakl iz koga su kao pobednici izašli Atinjani.

Goste iz Hrvatske su se sjajno snašli u paklu Atine, posebno posle poraza od 2:1 iz prvog meča.

Golom Šutala u 45. mnutu su vodili 1:0, da bi u 65. minutu Ljubičić povisio na 2:0.

Neviđenu dramu, pošto je u 92. minutu Dinamo imao rezultat koji mu donosi prolaz dalje, napravio je Serhio Arauho koji je posle kornera smestio loptu u mrežu.

Nastavio je AEK da napada, pošto je sudija produžio meč 10 mnuta, a u 100. minutu Ljubičić je igrao rukom u svom 16-cu.

Momak sa austrijskim pasošem je nesmotreno podigao lakat, lopta ga je pogodila i sudija je nakon konsultacija sa VAR-om dosudio penal za AEK!

Mijat Gaćinović je hteo da izvede penal, ali je loptu na kraju uzeo Levi Garsija, Livaković mu je odbranio jedanaesterac, međutim na odbitak je natrčao niko drugi do Hrvat Domagoj Vida i presudio “svojima” udarcem glavom.

AEK je uspeo da izbori remi – 2:2 i zahvaljujući pobedi iz prvog meča otišao u plej-of Lige šampiona gde će ih sačekati belgijski Atverpen.