ARGENTINA JE U POLUFINALU SVETSKOG PRVENSTVA

Argentina je slavila protiv Holandije i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru. Na “Lusail” stadionu bilo je 2:2 posle 120 minuta igre, a “Gaučosi” su bili bolji u izvođenju jedanaesteraca 4:3 i prošli dalje.

Spektakularnu fudbalsku predstavu prikazali su fudbaleri oba tima. Argentinci su stigli do vođstva u 35. minutu kada je Molina iskoristio sjajno dodavanje Mesija.

Asistent kod prvog pogotka, Mesi, u 73. minutu je bio siguran realizator sa “bele tačke” i tako duplirao prednost svog tima.

Pri tom rezultatu kao da su holandski fudbaleri shvatili da nemaju šta da izgube i krenuli su na “sve ili ništa”. Iskusni Van Gal uveo je u igru Veghorsta, što se ispostavilo kao pravi potez.

Rezervista je u 83. minutu smanjio prednost Argentine, a u 10. minutu sudijske nadoknade, uspeo je da poravna rezultat na asistenciju Kopmajnersa.

Tako je utakmica otišla u produžetke, gde nije bilo pogodaka, mada je Fernandez u poslednjem minutu utakmice pogodio stativu holandskog gola.

To je značilo da će penali rešiti pobednika i putnika u polufinale.

Golman Argentine, Emilijano Martinez odbranio je odmah dva udarca holandskih fudbalera, što je uz pogotke MesijaParedesaMontijela Lautara Martineza bilo dovoljno za trijumf “Gaučosa” i veliko slavlje svih Argentinaca.

TEKST: MERIDIAN SPORT