ATLANTA SMANJILA PREDNOST BOSTONA, BOGDANOVIĆ ODLIČAN

(26.4.2023) – Košarkaši Atlante pobedili su na gostovanju Boston sa 119:117, u petoj utakmici prve runde plej-ofa, a doprinos pobedi dao je i Bogdan Bogdanović.

Srpski košarkaš postigao je 18 poena, uz šest skokova i pet asistencija, uz veoma važnu ulogu u odlučujućim momentima utakmice.

Prva četvrtina protekla je u rezultatskoj klackalici, ali su gosti imali prednost tri poena (27:30).

Nisu nastavili u istom ritmu jer su Seltiksi sledeću završili sa (39:28) i tako na odmor otišli sa solidnom rezultatskom zalihom.

Početkom treće deonice domaći su imali čak 13 poena prednosti, a pred poslednji kvartal rezultat na semaforu bio je (92:82) u korist Bostona.

A onda u poslednjoj četvrtini usledio je veliki preokret na krilima maestralnog Tree Janga, koji je u tom periodu ubacio čak 16 poena, a imao je svesrdnu pomoć od svojih saigrača među kojima je bio i Bogdanović.

Srpski košarkaš upisao je sedam poena u odlučujućoj deonici, a veoma važne koševe pogodio je na početku četvrte četvrtine kada je pomogao Hoksima da uhvate rezultatski priključak.

Na kraju je Atlanta trojkom Janga na 2,8 sekundi pre kraja došla do prednosti i pobede i tako izborila još jednu utakmicu na svom parketu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je pomenuti Jang sa 38 poena, 13 asistencija i četiri skoka, pratio ga je Džon Kolins sa 19 poena.

U poraženom timu Džejlen Braun zabeležio je 35 poena, uz sedam skokova i pet asistencija, a ispratili su ga Džejson Tejtum sa 19 poena, osam skokova i osam asistencija i Derik Vajt sa 18 poena, pet skokova i četiri asistencije.

IZVOR: MERIDIAN SPORT