BLEDA IGRA KOŠARKAŠA ZVEZDE I NOVI PORAZ OD PANATINAIKOSA

(28.12.2023) – Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Panatinaikosa u “OAKA” areni, rezultatom 82:65, u okviru 17. kola Evrolige.

Utakmica je otvorena dobrom odbranom obe ekipe od samog starta. Ipak, crveno- beli su bolje ušli u meč, pogodili su Mitrović na otvaranju, potom trojku Bolomboj i Hanga za dva poena. Crvena zvezda Meridianbet je na sredini prve deonice imala prednost (4:7), ali bolja igra Panatinaikosa, zahvaljujući Lesoru koji je uspeo da dovede svoj tim do prednosti (15:11). Do kraja prve četvrtine, crveno- beli su zahvaljujući dobrom odbranom i tranzicijom došli do minus tri, a najbolji je bio Luka Mitrović, koji je upisao osam poena (20:17).

Pokušavali su “zeleni” da se “odlepe” na startu druge četvrtine, ali Nedović je uhvatio ritam i održavao crveno- bele u egalu (29:27). U završnici prvog poluvremena, ekipa iz Atine je došla i do najveće prednosti na meču u tom periodu igre plus devet (38:29), ali poenima Bolomboja u poslednjem minutu, Crvena zvezda Meridianbet uspeva da ublaži zaostatak (38:31). Dvocifren u redovima crveno- belih na poluvremenu bio je Luka Mitrović sa 10 poena i pet skokova, a pratio ga je Nedović sa devet poena.

Crvena zvezda je dobro ušla u drugo poluvreme, nakon uvodnih poena Slukasa i Grigonisa, usledila je serija 6:0 crveno- belih, koju su predvodili Jago i Bolomboj, čime su gosti prišli na minus pet (44:39). U nastavku je usledila mnogo bolja igra domaće ekipe, koja je u završnici treće četvrtine došla do dvocifrene prednosti – 61:50. Crvena zvezda je u tim trenucima izgledala bledo i bezidejno. Veliki problem je predstavljala povreda Luke Mitrovića sredinom treće deonice, kao i loša rola Marka Simonovića u završnici četvrtine.

Poteškoće u napadu crveno- belih je svakako prouzrokovala dobra odbrana Panatinaikosa, posebno na Milošu Teodosiću, koji je zavrio meč bez poena. Panatinaikos je bolje otvorio poslednju četvrtinu i došao do velikih plus 13 (67:54), u nastavku je Crvena zvezda napravila 5:0 seriju i prišla na jednocifren minus, ali to nije bilo dovoljno. Nudila se domaća ekipa svojim promašajima crveno- belima, ali gosti to njisu uspei da iskoriste, pogotovo sa spoljne pozicije, što je presudilo ekipi sa Malog Kalemegdana. Ekipa iz Atine je rutinski privela meč kraju (82:65).

Crveno- beli su imali katastrofalne procente za tri poena, ubacili su svega četiri trojke iz 25 pokušaja (16%), što je bio ozbiljan problem na meču.

.Najraspoloženiji u pobedi Panatinaikosa, bio je Dinos Mitoglu sa 15 poena i pet skokova, pratio ga je Džeremi Grant sa 14 poena i tri skoka, a dvocifren je bio i Matijas Lesor sa 13 poena i četiri skoka.

Sa druge strane, u ekipi Janisa Sferopulisa se istakao Džoel Bolomboj sa 15 poena i pet skokova, Nemanja Nedović je završio meč sa istim učinkom, a dvocifreni su bili još Luka Mitrović i Jago Dos Santos sa po 12 poena.