BLEDA SRBIJA PORAŽENA OD BELGIJE PRED ISTORIJSKI MEČ

(15.11.2023) – Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Belgije na gostovanju (1:0), u prijateljskoj utakmici odigranoj u Levenu.

Naša selekcije nije u baš najboljem izdanju otvorila utakmicu u Belgiji, pošto su domaći posle malo više od 60 sekundi, poveli. Strahinja Pavlović je poslao kratku loptu do Predraga Rajkovića, koji je uspeo nekako da stigne pre Luja Opende, međutim, na pravom mestu je bio Janik Karasko, koji je pokupio odbijenu loptu golmana Rajkovića i zatresao mrežu. Pavlović je samo minut kasnije još jednom kardinalno poslao loptu Predragu Rajkoviću, samo što ovoga puta Openda nije uspeo da matira Rajkovića, koji je bio dobro postavljen. Srbija se malo trgla u nastavku, a do prve poluprilike je stigla u 24. minutu, kada je posle dodavanja Filipa Mladenovića, Lazar Samardžić loše šutirao.

Rajković je nastavio sa dobrim odbranama, kada je sprečio Opendu da ga savlada posle dodavanja Tilemansa. Najbolju šansu u prvom delu susreta Srbija je imala u 31. minutu preko Filipa Đuričića, koji je pogodio stativu. Ništa novo nije bilo na drugoj strani, kada je Rajković i po treći put, dobrim zatvaranjem prvog ugla, zaustavio još jedan pokušaj Opende.

Bilo je to sve u prvom poluvremenu, da bi u drugom pooluvremenu, Dragan Stojković na teren poslao Kostića i Lukića. Srbija je zaigrala u napadu odlučnije, a naročito u fazi odbrane, ali nikako nije uspevala da dođe do šanse za pogodak. Tokom uvodnih 20 minuta samo je Belgija pripretila preko Demana, kome je udarac zaustavio Rajković. Srbija je imala prvu šansu u nastavku tek u 70. minutu preko Nemanje Radonjića, da bi isto učinio i Mitrović po ulasku u igru. Zajedno sa njim na teren su kročili Tadić, Milenković i Živković. Naš tim je pritiskao u finišu, Đuričić je pogodio prečku, ali je Belgija na kraju uspela da sačuva trijumf.

Selketor Dragan Stojković je izjavio, kako je ovo bio trening za obe reprezentacije.

“Dobar trening meč za Srbiju i Belgiju. Generalno dobra provera za mnogo važniji meč koji nas očekuje u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope. Plan je bio da napravimo rotaciju u timu, jer nas čeka važniji meč protiv Bugarske. Odigrali smo u drugom poluvremenu mnogo bolje, imali posed, nekoliko šansi koje nismo iskoristili. Pokazali smo reakciju posle tog prvog poluvremena i gola koji smo primili posle greške. Uglavnom znamo šta želimo za ono što nas očekuje 19. novembra. Samardžić? On je naša budućnost, zadovoljan sam igrom i ponašanjem. Кad god se igra neka utakmica, uvek se traži da budete odgovorni, meč je pokazao da možemo da pariramo ovako jakim selekcijama kao što je Belgija, a istovremeno da se pruži prilika većem broju igrača. U mislima nam je, ponavljam, meč u Leskovcu, okrećemo se njemu, znamo šta želimo“ , izjavio je Dragan Stojković

“Orlovima” je ovaj susret poslužio kao uvertira za poslednji meč u kvalifikacijama za EURO protiv Bugarske u Leskovcu (nedelja, 15.00).