KOŠARKAŠI PARTIZANA PORAŽENI U MINHENU

(15.11.2023) – Košarkaši Partizana poraženi su od Bajerna u 8. kolu Evrolige rezultatom 94:85.

Prvih 10 minuta utakmice proteklo je u potpunosti u znaku crno- belih u verovatno najboljoj četvrtini koju su izabranici Željka Obradovića odigrali u Evroligi ove sezone. Čak 32 poena postigli su crno- beli, a posebno se istakao Uroš Trifunović koji je uz Frenka Kaminskog i Džejmsa Nanelija koji su pravili velike probleme ekipi Pabla Lasa. Bek Partizana postigao je 10 poena bez promašaja iz igre, a uz devet poena Kamisnkog i sedam Nanelija i perfektnom šutu za dva Partizna (10/10) gosti su se posle rezultatskog egala do sredine prve četvrtine odlepili na plus sedam na 2 minuta pred kraj prve deonice (20:27).

Uspeo je Bajern poenima Fransiska i Edvardsa da do kraja prve deonice smanji zaostatak na 25:32. U drugoj deonici Partizan je u više navrata imao dvocifrenu prednost u uvodnim minutima, ali je Bajern do poluvremena uspeo da se najpre vrati u potpuni rezultatski egal, potom i preokrene nestvarnim šutevima za tri poena (9/15 – 60%) I raspoloženom Karsenu Edvardsu (13 poena). U drugoj četvrtini svoj debi u Evroligi upisao je Bruno Kaboklo. Na početku deonice oba tima su bila ujednačena. Na pogodak Vajler – Beba odgovorio je Doužer – 28:38 posle dva minuta igre.

Usledila je serija 14:3 domaćeg tima kojom je preokrenuo na četiri minuta pre poluvremena  (42:41). Uspeo je Partizan poenima Ledeja i Nanelija da stigne do izjednačenja, na kratko i do nove prednosti, ali je pre svega zahvaljujući za igru veoma raspoloženom Karsenu Edvardsu minhenski tim na poluvremenu imao minimalnu prednost – 53:51.

U nastavku smo gledali potpuno drugačiju utakmicu. Bajern je nastavio da šutira, ali istovremeno je uspeo da u potpunosti zaustave ofanzivne napade Partizana. Treću četvrtinu otvorio je Ibaka poenima, a na drugoj strani Partizan se mučio i bio bez poena skoro tri minuta u nastavku. Bajern je iskoristio period slabije igre rivala tokom pet minuta igre u nastavku i serijom 10:2 po prvi put ode na dvocifrenu prednost  (63:53).

Partizan nije imao poene iz igre skoro sedam minuta a crni niz je prekinuo  Aleksa Avramović. Usledila je mini serija koju su obeležili Pi Džej Doužer I Zek Ledej. Crno- beli su serijom 8:0 za dva minuta istopili 12 poena prednosti rivala i u potpunosti se vratili u u meč na minut i po pre kraja treće četvrtine (65:61). Reagovao je Pablo Laso tajmautom iz kog su Bavarci uspeli da poprave utisak. Na kraju, pred poslednjih 10 minuta igre Pi Džej Doužer je poenima doveo Partizan na sedam poena zaostatka (70:63).

U poslednjih 10 minuta Partizan je zaigrao čvršće u odbrani, ali nažalost nije uspeo da kruniše dobru igru na drugoj strani terena. Bajern je skoro tri minuta bio bez poena, ali su na drugoj strani šuteri crno- belih promašili iz nekoliko izglednih situacija. Sa dve vezane trojke Bruna Kabokla, potom i prodorom Avramovića crno- beli su stigli nadomak potpunog egala, ali su na drugoj strani izabranici Pabla Lasa uzvratili sa svoja dva vezana pogotka van linije 6,75. Neverovatni Kaboklo je trećom utastopnom trojkom na četiri minuta pre kraja uveo utakmicu u neizvestan kraj. Nastavio je Brazilac da igra kao u transu i novim poenima uz faul doveo Partizan na samo pola koša zaostatka – 82:81.

Vezao je Bajern četiri poena i uspeo da se odlepi pred neizvesnu završnicu. Imao je Partizan priliku da u poslednja dva minuta stigne do potpunog preokreta, ali je nemački tim prelomio meč poenima Bolmara uz dodatno slobodno bacanje. Bavarci su na kraju slavili sa preubedljivih devet poena prednosti jer je suštinski meč odlučen tek u poslednjih 60 sekundi.

Ekipu Partizanajer za dva dana u Beogradu očekuje duel sa Albom u okiviru 9. kola Evrolige, a Bajern istovremeno ide u goste Žalgirisu.