BOLONJA NANELA TREĆI PORAZ CRVENOJ ZVEZDI U EVROLIGI

(20.10.2023) – Nakon samo dva dana posle poraza od Monaka, četa Duška Ivanovića upisala je još jedan poraz na gostovanju Virtusu u Bolonji, rezultatom 85:79.

Igrači Virtusa su mnogo bolje otvorili duel, čime su jasno stavili do znanja protivniku da ih očekuje ni malo lak posao na utakmici. Belineli je namestio nišanske sprave i pogodio dve trojke, dok je Šengelija pripomogao ispod koša,a Ivanovićev nije uspeo da nađe adekvatno rešenje u fazi napada i odbrane. Nedović je uspeo da prodrma crveno- bele, a Bolomboj leteo, bacao se i sve stizao. Morao je pod hitno da reaguje trener Crvene zvezde. Na teren je poslao Teodosića, ali bivši igrač Bolonje nije doneo razliku u igri crveno- belih. Simonović pravi nesportsku čime je dodatno probudio domaću publiku, a igrači Virtusa su to uspeli da iskoriste. Zvezda se u tim trenucima našla u velikim problemima. Mitrović, Hanga i Teodosić su sprečili da Virtus ne završi sa još većom razlikom, koja je i ovako bila velika (26:15).

Zahvaljujući dobrom igrom Mitrovića i najpre Hange, Zvezda je uspela da smanji prednost domaćina na četiri. Međutim, usledio je novi pad u igri kluba sa Malog Kalemegdana. Udarac u lice je dobio Šabaz Nejpir i završio pomalo teatralno na parketu, time je razbesneo bolonjsku publiku, a deluje i igrače Virtusa – usledila je serija 12:0, a crveno- beli su preživljavali katastrofu. Nikako nije mogla da uhvati ritam, da veže nekoliko dobrih napada. Na kraju nije uspela Crvena zvezda da spusti razliku s kraja prve deonice, pošto je na poluvremenu bilo 44:33, a da stvar bude još gora, povredio se Nemanja Nedović.

U nastavak smo mogli da vidimo nešto bolju igru crveno- belih. Luka Mitrović je izmišljao poene, Nejpir vezao pet poena, ali uzalud – Bolonja je odolevala napadima i kažnjavala greške gostiju. U jednom momentu na semaforu je stajao rezultat 62:47. Ovakav rezultat probudio je alarm kod trenera Ivanovića, koji je zatražio tajm-aut. Urodilo je plodom. Iz zimskog sna se probudio Rokas Gedraitis, vezao dve trojke, a nadu je potpuno vratio Nejpir – ukrao je loptu u poslednjem napadu i poentirao u kontri. Zvezda se konačno vratila u igru – 62:55.

Umesto da nastave igru iz treće četvrtine, Crvena zvezda je doživela novu rupu u igri, a Bolonja je već nakon pet minuta igre u četvrtoj četvrtini počela da slavi. Trgla se Zvezda. Nejpir i Mitrović su našli snagu da pokrenu crveno-bele, koji su spustili zaostatak na ispod deset razlike. Šabaz je dao sve od sebe, ali kasno. Virtus je odoleo svim napadima i na veliko zadovoljstvo sjajne publike došao do nove pobede.

Najefikasniji u ekipi Virtusa su bili Tornike Šengelija sa 19 poena, Marko Belineli sa 15, Džordan Miki sa 13 i Ajzeja Kordenije sa 11. Po 10 su dodali Ife Lundberg i Alfredo Pajola.

Zvezdusu predvodili Šabaz Nejpir sa 23 poena, Luka Mitrović sa 14 i Adama Hanga sa 11. Takođe se istakao i Džoel Bolomboj sa osam poena i devet skokova. Svi ostali igrači su bili jednocifreni.